KOMPRESIA

Kompresiu, ako jednu časť efektívnych výhod bandáží Rehband, môžeme rozdeliť na 3 zložky: zvýšený tlak na mäkké tkanivá, senzomotorické zlepšenie výkonu a vonkajšia stabilizácia kĺbov.  

Pomáha predchádzať zraneniam a zvyšuje svalovú pamäť o tom, ako sa pohybovať správne. Okrem toho, kompresia môže znížiť zapálenie kĺbov, opuchnutie a zmierniť bolesti spojené s miernym preťažením. Zápaly, podráždenie, zranenie z opotrebovania a preťaženie mäkkých tkanív môže spôsobiť opuchnutie časti tela.  Výsledkom je  zvýšený pohyb tekutiny (hematóm) z ciev do tkanív, zničenie tkaniva a rozvinutie bolesti. Kompresné pomôcky Rehband sú zvlášť užitočné ako prevencia a liečba úrazov kĺbu a hematómov.

Základná funkcia kompresie je zabezpečiť tlak na určitú časť tela. Vďaka anatomickému tvaru bandáží Rehband je kompresia zabezpečená v celej oblasti pôsobenia. Rozsiahly prieskum a vývoj prispel k nájdeniu dokonalého stupňa kompresie pre aktívnych ľudí. Ak je kompresia príliš silná, je obmedzená cirkulácia krvi, ak je kompresia príliš slabá, neposkytne dostatočný efekt. Úroveň kompresie v patentovanej 4-panelovej konštrukcii bandáží Rehband poskytuje kompresiu počas celého pohybu.  Je vedecky dokázané, že táto úroveň kompresie dáva užívateľovi optimálne výsledky na sledovanej časti tela. Kompresia je meraná v mm/Hg (jednotka tlaku), meranie odkazuje na intenzitu elasticity materiálu a jeho silu aplikovanú na určitú oblasť. Kompresná liečba, obzvlášť s tlakom medzi 15-20 mm/Hg, ktorá je použitá u štandardných Rehband bandáží, zvyšuje tlak tkanív a podporuje okysličenie a spätný tok tekutín z tkanív do cievneho systému, a vďaka tomu je základ pre lokálne zápalové reakcie odstránený.

Povrchová propriocepcia (na pokožke) a propriocepcia hlbokých tkanív (svaly, šľachy a kĺby) je dosiahnutá vďaka správnemu stupňu kompresie, čoho výsledkom je zlepšená koordinácia svalov a ich aktivácia a pocit stability a bezpečia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here