Krok správnym smerom

Deti objavujú svet pomocou hry. Vďaka svojej zdravej zvedavosti pristupujú aj tí najmenší k novým podnetom bez zábran. Schopnosť pohybu je nevyhnutná pre učenie pomocou hry, začleňovanie sa do spoločnosti a tiež pre telesný vývoj.

Dynamické chodítko KidWalk umožňuje deťom so silným znevýhodnením naplno rozvinúť ich túžbu skúmať, hrať sa s ostatnými deťmi a pohybovať sa bez pomoci ostatných. Dynamické chodítko KidWalk nielen že poskytuje stabilnú oporu panvy a trupu, ale tiež umožňuje chodiť s prirodzeným obrazom chôdze – v úrovni očí s ostatnými deťmi.

Koncepcia chodítka je založená na prirodzenom motorickom vývoji dieťaťa. Včasná chôdza je zásadná pre telesný vývoj dieťaťa: oneskorený či chybný vývoj môže závažne narušiť schopnosť chôdze neskôr v živote, či dokonca zabrániť správnej tvorbe štruktúry kostí (v tomto prípade predovšetkým bedrovej oblasti). KidWalk podporuje a sprevádza vaše dieťa počas jeho prvých krokov na tomto vzrušujúcom svete.

Dynamické chodítko KidWalk

Život je plný dôležitých krokov

Chôdza je jeden z najzložitejších pohybov, ktoré sa človek musí naučiť a neskôr majstrovsky ovládnuť, ale je to tiež jeden z najhodnotnejších faktorov vo fyzickom a emocionálnom vývoji detí.

Pomôcť ktorémukoľvek dieťaťu samostatne chodiť je proces, ktorý si vyžaduje veľa času a úsilia, ale výsledok je ochutnávkou nezávislosti a autonómie, ktorá pomáha rozvíjať ich priestorové povedomie a proaktívnu túžbu objavovať všetko vo svojom okolí a nie len to, čo je priamo pred nimi.

Dynamická povaha chôdze zahŕňa v podstate dva pohyby – prenos hmotnosti z ľavej na pravú stranu a naopak, rovnako ako došľap a zdvih nohy, ktorá ide.

Vďaka svojmu unikátnemu vedeniu panvy a otočnému sedu ponúka KidWalk optimálnu podporu chôdze a rozvoja mobility u detí. Napodobuje prirodzený vzor chôdze. Mechanizmus prenosu hmotnosti umožňuje deťom pracovať na rovnováhe a motorických zručnostiach, v priebehu terapie a v bezpečí domova. Centrálna pozícia hlavných kolies podporuje rotáciu vrchnej časti tela nad panvou a poskytuje dodatočnú funkcionalitu pre manévrovanie.

Dynamické chodítko KidWalk
Dynamické chodítko KidWalk

Technické parametre

Verzia chodítkaKidWalk IKidWalk II
Vek (približný)1 – 75 – 12
Max. hmotnosť užívateľa30 kg40 kg
Jednotky v ďalších parametrochmmmm
Výška sedu279 – 550375 – 700
Šírka v bokoch140 – 235180 – 290
Šírka hrudi165 – 255220 – 370
Výška hrudi245 – 410300 – 560
Štandardná hĺbka kolíka102 – 165140 – 216
Štandardná hĺbka bokov89 – 152127 – 178
Šírka základne600688
Dĺžka základne675800

Súčasť života plná terapeutických výhod

KidWalk je unikátne dynamické chodítko, ktoré deťom umožňuje chodiť bez pomoci inej osoby. Inovatívny Positioning System na KidWalku umožňuje deťom sa pohybovať a vykonať krok prirodzene a bez použitia rúk, ktoré sú voľné na nezávislý prieskum okolia a tým sa môžu príjemnou formou venovať terapii. Z terapeutického hľadiska má toto chodítko množstvo nesporných výhod.

  • Otvorený dizajn so schopnosťou voľne pohybovať rukami umožňuje dieťaťu samostatne si vyzdvihnúť veci a interagovať s prostredím – čo motivuje k pohybu a nadväzovaniu sociálnych kontaktov
  • Podporuje a trénuje svalstvo, rovnako ako rozšírenie bedrového kĺbu a vzpriamenú polohu panvy
  • Povzbudzuje a podporuje dieťa v rozvoji prirodzeného modelu chôdze a podporuje propriocepciu, rovnováhu a nezávislý pohyb
  • Zvyšuje samostatnosť, ponúka viac príležitostí pre hru a zlepšuje pozornosť
  • Podporuje použitie rúk
  • Môže prispieť k zlepšeniu životných funkcií a podporiť správny rast