Plne hradený zdravotnou poisťovňou. Kód produktu: L0000

Kód ZP: L97519


Čo je na mne zvláštne?

  • Zenit je k dispozícii v elegantnom uhlíkovom alebo hliníkovom prevedení
  • Výška sedadla a ťažisko Zenitu sú nastaviteľné pomocou adaptéra zadného kolesa
  • Zadná opierka vozíka je nastaviteľná v uhle (-10, -5, 0, +5, + 10 °)
  • Počas prepravy zostáva zadná opierka uzamknutá podľa potreby užívateľa
  • Sklopné rukoväte a krátke rukoväte na doprovod sa môžu doobjednať
  • Patentovaná opierka na nohy pre zvýšen. stabilitu sa ponúka ako voliteľný doplnok
Technické parametre
Šírka sedu320 – 460 mm
Hĺbka sedu360 – 500 mm
Predná výška sedu380 – 540 mm
Zadná výška sedu370 – 500 mm
Výška chrbtovej opierky250 – 500 mm
Dĺžka predkolenia280 – 510 mm
Celková dĺžka vozíka720 – 1040 mm
Celková šírka vozíka490 – 725 mm
Celková výška vozíka720 – 1040 mm
Max. nosnosť490 – 725 mm
VáhaOd cca 8,9 kg
Uhol predného rámu75° / 85°

Dokáže sa prispôsobiť

Zenit predstavuje vrchol všetkých inovácií spoločnosti Ottobock – Human Mobility. Jeho najvýraznejšia črta je patentovaný systém skladania Easy-Go. Nielen že pôsobí ako vozík s pevným rámom, čo bolo našim cieľom, ale taktiež umožňuje jednoduchší proces jeho skladania a rozloženia. Zenit ponúka na výber všetky dostupné možnosti, vrátane materiálov. Zenit je k dispozícii v hliníkovej verzii ako štandard a tiež aj vo verzii ako invalidný vozík z uhl.kových vlákien. S voliteľnou možnosťou natrvalo zváraného adaptéra zadného kolesa, CLT verzia predstavuje vysokokvalitný invalidný vozík pre aktívnych užívateľov.

Zenit je úplne nový výrobok, ktorého vzhľad a manipulácia ho odlišuje od predchádzajúcich aktívnych invalidných vozíkov Ottobock. Vďaka patentovanému skladaciemu systému „Easy-Go“ sa dá Zenit veľmi ľahko rozložiť. Vďaka sklápaciemu operadlu Zenit nezaberie veľa miesta počas prepravy. Zenit je impozantne ľahký bez toho aby to ohrozilo jeho stabilitu a ponúka širokú škálu možností pre používateľa.

Patentovaný skladací mechanizmus „Easy-Go“ ponúka alternatívu ku krížovému skladaciemu rámu ktorý sa používal doteraz. Jeho novinkou je, že invalidný vozík sa môže rozložiť s mimoriadne malým úsilím. Pomocou tiahla sa sklopný mechanizmus uvoľní tak, aby sa vozík mohol zložiť. Tento princíp najlepšie funguje keď je vozík umiestnený po boku jeho používateľa. Táto funkcia je doplnkovým prídavkom, ktorý sa uplatní najmä pri nakladaní invalidného vozíka do auta, pretož e používateľ nemusí posúvať svoje ťažisko smerom von tak, ako to bolo zaužívané predtým.