sobota, 3 decembra, 2022
Úvod Blog

Pozývame vás na ITAPA EXPO 2022

ITAPA EXPO 2022

„Nepochybne žiadny chemický zákon nie je porušený činnosťou nervových buniek a žiadny fyzikálny zákon nie je porušený pulzami nervových vlákien, k našej vede je len nutné niečo dodať, aby sme tieto delikátne javy mohli vysvetliť.“

Williams Jevons (1873)

Pokrok sa nedá zastaviť. W. Jevons mal v roku 1873 pravdu. Podarilo sa to. …A to nebolo všetko. Dnes už dokážeme tieto a mnohé iné poznatky aplikovať do praxe. Prišiel röntgen, počítačová tomografia, zistilo sa, ako transplantovať obličky, pečeň, srdce… Tiež sa podarilo vytvoriť mikroprocesorom riadené protézy, ktoré „rozumejú“ ľudskému telu a jeho pohybom… Pravdou je, že pokrok ide dopredu stále rýchlejšie. Technológie sa menia rýchlosťou, ako nikdy v histórii a je stále ťažšie držať krok. Príďte v sobotu 10.9.2022 do bratislavskej Eurovei a presvedčte sa na vlastné oči, kam sme sa posunuli za posledné obdobie a kam smerujeme. Odohrá sa tam ITAPA EXPO 2022 a od 14:30 tam bude hlavnou témou sci-fi zdravotníctvo, kde nemôžeme chýbať ani my.

Tešíme sa tam na vás 🙂

Start Multi XXL

Start Multi XXL

Jednoducho štart vo „Veľkom“ Start XXL !

Vozík Start multi XXL je stabilný poloaktívny mechanický invalidný vozík. Poisťovňa ho plne prepláca pod kódom L84198. Ako už názov napovedá, jedná sa o vozík optimalizovaný pre väčšiu šírku sedu, ktorá v tomto prípade môže dosahovať až 58 cm. S tým je spojená aj potreba vyššej nosnosti a spevnenej konštrukcie. Konštruktéri to vyriešili voľbou dvojitej krížovej vzpery rámu a zosilnenými rúrkami chrbtovej opierky, čo umožnilo zvýšiť nosnosť vozíka až na 160 kg.

Start Multi XXL

Jedná sa o vozík praktický a užívateľsky nenáročný. Vozík Start XXL sa napriek svojej stabilnej konštrukcii dá ľahko zložiť a jednoducho uložiť do auta. Poistný pás so suchým zipsom zabraňuje tomu, aby sa vozík nechtiac rozložil.

Dokáže sa prispôsobiť

Start Multi XXL má k dispozícii pestrú paletu možných úprav pre potreby a požiadavky konkrétneho pacienta.

Vozík Start Multi XXL už od základu ponúka prémiovú kvalitu spolu s funkčným a bezpečn ostným príslušenstvom.

 • Spevnený hliníkový, rúrkový rám s dvojitou krížovou vzperou
 • Naklápacia pomôcka je súčasťou rámu
 • Delené podnožky, uhlovo nastaviteľné, plastové stúpačky
 • Bočnice s opierkami na ruky
 • Nylónový poťah sedadla – čierny
 • adaptér zadného kolesa na aktívne/pasívne nastavenie
 • zadné kolesá so spevneným výpletom
 • spoľahlivé pákové brzdy
 • spevnené rúrky chrbtovej opierky s lumbálnou krivkou
 • stabilizačná tyč na chrbtovej opierke
 • bezpečnostná zarážka, ako poistka proti prevráteniu
 • brzdy pre sprievodnú osobu

Voliteľná výbava

 • Sklopná chrbtová opierka
 • Transportné kolieska
 • Bočnica s výškovo nastaviteľnou opierkou ruky
 • Opierka kýpťa
 • Spojená podnožka
 • Páska pre delené podnožky

Technické parametre

Maximálna zaťažiteľnosť160 kg
Hmotnosťod 17,5kg
Šírka sedu430–580 mm
Hĺbka sedu430–490 mm
Výška chrbtovej opierky400–475 mm
Predná výška sedu400–515 mm
Zadná výška sedu 375–470 mm
Dĺžka podnožiek310-470 mm

Záverom

Start XXL vás popravde trošku navádza názvom. Nejedná sa len o vhodný prvý vozík, ale aj o pomerne nekompromisný nástroj pre skúsených užívateľov, ktorým záleží na reálnych schopnostiach vozíka a vyhovuje im klasický dizajn. Je to priateľ, ktorý vás nesklame, podrží vás v ťažkých chvíľkach a dokáže sprostredkovať pekné zážitky. Praktickosťou a jazdnými vlastnosťami sa nestratí ani popri aktívnych vozíkoch ako sú Avantgarde či Motus. Je veľké šťastie, že sa aj napriek tlakom trhu, tento vozík stále drží v ponuke a stále môžete zažiť kvalitu vozíka, aké sa dnes už bežne nerobia. Výlety do okolia s vozíkom Start XXL, stretnutia s priateľmi Vás a vašich blízkych rozžiaria, to je dôležité…

 Jednoducho štart vo „veľkom“ Start XXL !

Medzinárodný deň sklerózy multiplex

Vozík môže byť veľmi užitočná pomôcka pri Skleróze multiplex

Dnes, 30. mája, je medzinárodný deň sklerózy multiplex. Sklerózou trpí viac, ako 700 000 Európanov a po dopravných nehodách je toto autoimunitné ochorenie najčastejšou príčinou invalidity u mladých ľudí. Preto, aby sa toto závažné ochorenie dostalo do širšieho povedomia verejnosti, ustanovila Medzinárodná federácia sklerózy multiplex (MSIF) 30. mája za Medzinárodný deň sklerózy multiplex. Skleróze sme sa venovali aj na stránkach neuroorto.sk a asi by sme nevymysleli nič lepšie. Nižšie vám prinášame reprint staršieho článku, plného zaujímavých informácií.


Reprint staršieho článku:

Skleróza multiplex

Mozog a miecha spolu tvoria centrálny nervový systém (CNS). Ten je zodpovedný za koordináciu všetkých motorických funkcií, vnútorných biologických procesov, ako aj integráciu všetkých vonkajších a vnútorných podnetov. Pracuje na princípe riadiaceho centra, ktoré vysiela elektrické impulzy cez nervové vlákna. Nervové vlákna sú obalené izolačnou vrstvou.

Hlavnou zložkou tejto izolačnej vrstvy je biela tukovitá látka, myelín. U ľudí so sklerózou multiplex dochádza k jej nenávratnému poškodeniu v dôsledku obrannej reakcie imunitného systému. Následkom je spomalenie alebo úplné zlyhanie prenosu jednotlivých impulzov.

Skleróza multiplex sa najčastejšie vyskytuje medzi 20. a 40. rokom. Skleróza multiplex môže spôsobovať veľké množstvo neurologických symptómov. Patria medzi ne poruchy videnia (napr. dvojité videnie), poruchy vyprázdňovania močového mechúra, spastické ochrnutie končatín, slabosť a poruchy jemnej motoriky. Tieto symptómy sa často objavujú v období atakov ako následok zvýšenej fyzickej alebo psychickej záťaže či infekcie, a môžu sa líšiť v intenzite a frekvencii.

Pre stanovenie, či sa u pacienta vyvinula skleróza multiplex, má ošetrujúci neurológ k dispozícii širokú škálu diagnostických postupov. Tie podrobne vyšetria pacientovu motoriku, koordináciu, reflexy, zrak a silu. Je tak možné určiť, do akej miery sú poškodené neurologické funkcie a ktoré časti mozgu sú postihnuté. Okrem toho je možné pomocou elektro-fyziologických testov (kontrola citlivosti v končatinách) stanoviť vodivosť nervových vlákien. Na vizualizáciu zápalových oblastí v CNS je možné použiť magnetickú rezonanciu. V súčasnosti neexistuje terapia, ktorá by dokázala liečiť príčiny sklerózy multiplex.

U pacientov so sklerózou multiplex trpiacich spasticitou sa odporúča pravidelná fyzioterapia a používanie zdravotníckych pomôcok ako sú ortézy.

21.5 Svetový deň kultúrnej diverzity pre dialóg a rozvoj

Podanie ruky bebionic

Tento deň sme si vybrali, aby sme odštartovali sériu krátkych článkov, inšpirovaných medzinárodnými iniciatívami pre popularizáciu a prevenciu významných chorôb. Tieto choroby sú v našej spoločnosti často, tak povediac, na okraji záujmu a zaslúžia si byť súčasťou všeobecného dialógu. Ďakujeme našim čitateľkám a čitateľom, že nás upozornili na potrebu popularizácie dôležitých dní. Sme tu pre vás ?

Každoročne patrí dátum 21.5 svetovému dňu kultúrnej diverzity pre dialóg a rozvoj.  Je to práve dialóg medzi ľuďmi s jedinečnými vlastnosťami, ktorý nás dokáže inšpirovať a obohatiť. V našej jedinečnosti je naša sila!

Najbližšie nás čaká veľmi dôležitý dátum. 30.5 si pripomenieme, že Skleróza Multiplex je závažná choroba. Je súčasťou našej spoločnosti a zaslúži si našu pozornosť.
Zostaňte s nami.

POMOC UKRAJINE

Pomoc Ukrajine

Ťažké časy sa z pravidla najviac podpíšu na ľuďoch, ktorí sa dokážu brániť najmenej. Väčšinou sú v celom kolotoči udalostí nevinne. V týchto časoch sme svedkami bezbrehej krutosti, násilia a núdze, ale tiež úžasnej vlny ľudskosti a vzájomnej solidarity. Sme hrdí na to, že tu môžeme napísať nasledujúcu vetu:

Otto Bock Slovakia, дочірня компанія відомої німецької компанії Otto Bock SE & Co. KGaA пропонує технічну допомогу людям з обмеженими можливостями з України у сфері вирішення мобільності.

Otto Bock Slovakia s.r.o., dcérska spoločnosť renomovanej nemeckej firmy Otto Bock SE & Co. KGaA ponúka technickú pomoc hendikepovaným utečencom z Ukrajiny v oblasti protéz, ortéz, invalidných vozíkov a riešenia mobility.

Podanie ruky bebionic
www.ottobock.de www.ottobock.sk www.neuroorto.sk

BEZPLATNÉ ONLINE KONZULTÁCIE

Neurexa Produktlinie Lifestyle Manu Neurexa Mann am LaptopDialog, Messe Special, Messe, Special, OK2765
Recepcia
Pre ľudí nie je vždy jednoduché cestovať, alebo aj len ísť von. Či už je to z dôvodu bolestí, alebo nariadenia vlády, je to veľká prekážka pre akúkoľvek formu zdravotnej starostlivosti. Rozmýšľali sme, ako naďalej poskytovať pacientom podporu a zostať s vami v kontakte. Napadlo nám skúsiť online konzultácie. Pacient skrátka len vypíše pár základných informácií, aby naši odborníci vedeli, čo si ku konzultácii pripraviť a potom sa môžeme spojiť pomocou technológií na prenos videa, ako napríklad MS Teams, videohovorom cez niektorú z aplikácií v telefóne, alebo, ak sa ukáže, že je to potrebné, môže po predchádzajúcej dohode, prebehnúť konzultácia aj osobne. Prídeme za vami. Tešíme sa, že všetky naše konzultácie (nie len online) zostávajú aj naďalej pre pacienta bezplatné.

Prosím vyplňte túto štandardnú sériu otázok a nezabudnite na seba nechať kontakt, aby sa s vami náš odborník mohol spojiť 🙂

Bezplatne online skolenia
Meno
Meno
Meno
Priezvisko
GDPR Súhlas
Viac informácií môžete nájsť na https://www.ottobock.sk/footer-page-bottom/data-privacy-statement.html
2. Postihnutá časť tela:
3. Svalová sila:

4. Ochrnutá / ochabnutá časť tela

Dolná končatina:
Horná končatina:
6. Citlivá končatina
7. Obraz chôdze:

Kolenná ortéza Patella Pro

Patella Pro je vhodná pre skutočný život

Ortéza dostupná aj pre adolescentov

Oblasťou použitia pre Patella Pro je predná bolesť kolena, tiež známa ako syndróm patelofemorálnej bolesti. Pacienti s touto chorobou často majú bolesť pri lezení a sú významne obmedzené v pohybe.

Indikácie

 • Syndróm patelofemorálnej bolesti
 • Dislokácia jabĺčka
 • Retropatellárová osteoartritída
 • Chondropathia patellae / chondromalacia patellae
 • Patellar luxácia a subluxácia
 • Poranenie patetálnej šľachy
 • Predná bolesť kolena po operácii kolena (napríklad úplná náhrada kolena, operácia s laterálnym

Účinok

Ortéza Patella Pro vďaka svojej dynamickej recentrovanej technike zabezpečuje, že jabĺčko kolena sa môže ohýbať vo všetkých uhloch, čo umožňuje bezbolestný pohyb. S jej pomocou sa vráti späť do stredu (vycentruje sa), čo nielen odľahčuje kĺbovú chrupavku, ale podporuje aj preťažené svaly.

Výhody

Ortéza Patella Pro vďaka svojej dynamickej recentrovanej technike zabezpečuje, že sa jabĺčko kolena môže ohýbať vo všetkých uhloch, čo umožňuje bezbolestný pohyb. S jej pomocou sa vráti späť do stredu (vycentruje sa), čo nielen odľahčuje kĺbovú chrupavku, ale podporuje aj preťažené svaly. Vedenie pately je – podľa uhla kolena – silné vždy len do takej miery, ako je potrebné. Tým sa dá predísť luxácii pately.

Ovenčená oceneniami

Patella Pro je ocenená viacerými cenami za dizajn a napríklad porota German Design Award vyhlásila o tejto ortéze, „Vďaka svojej tvorivej kvalite je Patella Pro už niečo ako lifestylový produkt. Je špičkou po estetickej aj funkčnej stránke“…

Pre viac informácií kontaktujte slovenskú pobočku Otto Bock Slovensko s.r.o.

Šťastný nový rok

Milí priatelia,

čas Nového roku je časom pohody, spoločných stretnutí s rodinou a priateľmi a úvah čo sa odohralo v roku minulom, alebo čo nás čaká a neminie v roku budúcom. Radi by sme využili tento čas na to, aby sme vám poďakovali že ste boli s nami, pomáhali nám s novými podnetmi a že ste nám zostali verní. Do budúceho roku vám prajeme veľa šťastia a úspechov v osobnom, aj profesnom živote a tešíme sa na spoločné stretnutia na stránkach www.neuroorto.sk.
Krásne Vianoce a šťastný a Nový rok 🙂

Váš tím Ottobock Slovensko

Ottobock minimag Október 2021

Pohoda pri citani

Vážení priatelia,

V poslednom období sa nám nazbieralo niekoľko noviniek. Radi sa s vami podelíme aspoň o to najdôležitejšie, čo priniesli posledné týždne. Príchod jesene sme v spoločnosti Ottobock začali znížením cien vysoko-teplotných termoplastov, a to polyetylénov, polypropylénov a polypropylén-kopolymérov, ktoré sa u nás používajú na výrobu končatinových a trupových ortéz. Sú známe, ako veľké tabule s rozmermi 2×1 m. Toto zníženie cien však nie je krátkodobá záležitosť, naopak, dúfame, že tieto ceny budú pre vás dlhodobé. Okrem zníženia cien sme pre vás pripravili aj brožúru s názvom „Najpoužívanejšie termoplasty – Vysoko teplotné termoplasty za prijateľné ceny“. V nej sme zhrnuli praktické informácie o tom, čo sú termoplasty, produktové informácie o zlacnených termoplastoch, o oblasti ich používania, o zásadách ich správneho nahrievania, o odporúčanom postupe opracovávania ich hrán (brúsenie a leštenie) a nakoniec aj o ich biokompatibilite. Pevne veríme, že táto brožúra sa stane vhodným pomocníkom pri vašej práci alebo práci vašich menej skúsených kolegov.

V časti „Materiály“ by sme vám radi predstavili prvú lastovičku v oblasti bezpečnejších materiálov produktového radu „GreenLine“. Myslíme si, že ľudia, ktorí pracujú pre zdravie iných, si zaslúžia, aby niekomu záležalo aj na ich zdraví. Ako iste viete, ftalát je nebezpečná látka. Ftaláty sa okrem iného považujú aj za takzvané endokrinné disruptory. Pri ftalátoch to znamená, že vstupujú do krvného obehu a narúšajú produkciu pohlavných hormónov. Dokážu spôsobiť aj mutácie pohlavných buniek ľudí. Preto sme vytvorili vytvrdzovač – tvrdiaci prášok – bez ftalátov, ktorý je pre vaše zdravie omnoho šetrnejší. Tento tvrdiaci prášok sa dobre mieša a je kompatibilný so všetkými ortokrylovými živicami, so živicou 617H500 Orthovinyl, so všetkými plnivami a kompaktnými lepidlami na báze ortokrylovej živice 636K18 a zároveň ponúka rovnaké funkcie, ako tvrdiaci prášok 617P37.

V neposlednom rade by sme vašu pozornosť radi upriamili na možno nie veľmi známy, ale o to užitočnejší produkt. Ide o nabíjací USB systém pre mechatronické protézy a ortézy. Každý, kto používa mechatronické protézové alebo ortézové systémy, bol vždy tak trochu limitovaný prístupom k sieti 230V. Teraz sa situácia zmení…
S rastúcou potrebou cestovania sa „svet zmenšuje“, vďaka čomu stúpa aj potreba mobilného riešenia a zvyšovania kapacity energie, ktorú má človek k dispozícii, a to všade, kde sa nachádza.
Nová USB nabíjačka reaguje na potreby doby tým, že ponúka práve takéto riešenie. Možno ňou nabíjať všetky modelové rady našich kolenných kĺbov (Genium/X3, C-Leg 4, Kenevo), ortézu C-Brace, chodidlo Meridium a systémy horných končatín MyoBock alebo ruky Bebionic, a to všade, kde sa človek nachádza a čokoľvek robí. Nezáleží na tom, či je na dovolenke, alebo služobnej ceste. Pomocou tejto nabíjačky si dokáže nabiť svoj bionický systém z tzv. powerbanky, z autobatérie, alebo z notebooku všade na svete a udržať sa v bezpečí pred nechceným vybitím, najmä, ak je ďaleko od zásuvky. Nižšie si môžete stiahnuť prospekt so všetkými dôležitými technickými údajmi.


Brozura termoplasty

Najpoužívanejšie termoplasty – brožúra

Najpoužívanejšie vysokoteplotné termoplasty sú teraz dostupné za veľmi priaznivé ceny. Nenechajte si ujsť brožúrku o tom, čo vám najpoužívanejšie termoplasty môžu ponúknuť a ako sa s nimi pracuje.


Stiahnuť súbor v PDF:  
Najpoužívanejšie termoplasty | 1.3MB

Beztalatove tvrdidlo - brozura
Bezftalátové tvrdidlo 617PG37 – prospekt

Vytvrdzovací prášok bez ftalátov predznamenáva začiatok novej generácie ponuky materiálov. Pozrite si brožúrku s najdôležitejšími technickými údajmi.Stiahnuť súbor v PDF:  
Bezftalátové tvrdidlo  | 0,2MB


USB nabijacka 757L43
USB nabíjačka 757L43 – Prospekt

Prospekt so všetkými dôležitými údajmi, možnosťami pripojenia a parametrami vhodných zdrojov napájania.
Stiahnuť súbor v PDF:  
USB nabíjačka  | 1MB

Projekt mojaproteza.sk

Projekt mojaproteza.sk

Ako ste si už mnohí možno všimli, v tejto chvíli sa na našich stránkach už nenachádza sekcia o protézach. Po zrelej úvahe sme sa rozhodli presunúť túto sekciu pod samostatný projekt, ktorý sa bude venovať výhradne protézam. Veríme, že si to táto oblasť zaslúži a toto rozdelenie bude väčším prínosom pre vás – našich návštevníkov.

Áno, používame cookies, ale veríme, že stránky, ktoré používajú cookies, sú povinné ich používať minimálne pre dobro svojich návštevníkov. Keďže nám (anonymné) pohyby na stránkach ukázali, že pôvodné rozdelenie môže pôsobiť trochu mätúco, padlo rozhodnutie ich trošku zjednodušiť. Nie je nutné prehrabovať sa haldami článkov o ortézach, ak hľadáte informáciu o protézach…

Vieme, že krátko po amputácii hrá čas veľmi dôležitú úlohu. Je nesmierne dôležité začať sa rehabilitovať tak skoro, ako sa len dá a začať sa pripravovať na prvú, tzv. privykaciu protézu. K tomu je potrebné získať správne informácie a porozumieť tomu, čo človeka čaká a s čím sa bude musieť popasovať. Pre takéto rozdelenie sme sa rozhodli, aby sme vám uľahčili hľadanie presne toho, čo potrebujete a vtedy, kedy to potrebujete. Ako všetko, čo človek chce urobiť poriadne, ani vytvoriť naozaj dobrý portál o protézach nie je ľahké. Aj keď sme urobili to najlepšie, čo sme mohli, tak sa mohlo stať, že nám niečo uniklo, ale na kontrolách a opravách vždy intenzívne pracujeme a veríme, že sa preto žiadna chybička nezdrží dlho. Budeme veľmi radi, ak nám napíšete, čo si o tom myslíte, alebo čo by sa dalo urobiť lepšie, prípadne inak.

Už sa to narodilo :)

Čo môžete nájsť na stránkach mojaproteza.sk

Stránky mojaproteza.sk sú štrukturované do štyroch hlavných oddelení:

Pre čerstvo amputovaných

Možno si kladiete otázky ako sú napríklad: „Amputácia – a čo teraz? Kto sú všetci tí ľudia okolo mňa?  Ako to majú medzi sebou rozdelené a kto je profesionálom v akej oblasti, aby som sa mohla/mohol opýtať správnej osoby? Ako prebieha vybavenie protézou a čo ma teraz čaká? Čo sú to tie stupne aktivity a prečo sú dôležité?“ Toto rozhodne nie sú témy na bežné posedenie s priateľmi v piatok večer a málokto sa s niečím takým stretne pred amputáciou. Po amputácii sú to však úplne základné otázky a položí si ich snáď naozaj každý. Odpovede na ne vám pomôže nájsť táto sekcia a možno vám pomôže aj minimalizovať trápenie a frustráciu z toho, keď človek nemá jasnú predstavu, čo sa to vlastne deje a čomu presne čelí. Vie len, že je to dôležité…

…začínam s prvou protézou

 Všetky začiatky sú ťažké. Ako deťom nám trvalo celé roky, kým sme sa naučili poriadne chodiť a aj potom sa nám občas stalo, že sme zakopli, alebo nesprávne došliapli. Žiadna končatina nechodí sama, chodí len podľa toho, ako chodíme My. Občas je až zarážajúce, ako univerzálne toto tvrdenie platí, ale v každom prípade už viac než 100 rokov vieme, že sa to dá „rozchodiť“. Chce to porozumenie a cvik. Veľa cviku… V tejto sekcii sa dozvieme, ako porozumieť svojej protéze – z čoho sa skladá a akú má mať konfiguráciu. V sérii článkov o základných cvičeniach sa tiež oboznámime s tréningom stability a rovnováhy na protéze a v neposlednom rade si prejdeme aj školou chôdze.

Pár viet dozadu som písal, že sme sa ako deti učili chodiť celé roky, ale spomeniete si ešte, ako ľahko sa z toho následne stávala samozrejmosť? To je v poriadku. Presne to by skutočne mala chôdza byť. Aj tieto cvičenia môžu byť namáhavé a možno ich budete vnímať ako drinu, ale pamätajme, že cvičenie robí z ťažkých vecí ľahké a z ľahkých vecí samozrejmé. A práve ovládnutie samozrejmostí nám dovoľuje sústrediť sa na cestu správnym smerom a dosiahnuť ďalšie (zatiaľ ešte) nesamozrejmé ciele. Táto sekcia si kladie za svoj cieľ vám túto cestu maximálne uľahčiť a pomáhať vám na nej. Dajte si šancu. Stojí to za to…

Život s protézou

Život s protézou má svoje špecifiká. Úplne rovnako, ako život bez protézy. Presne o tom je aj táto sekcia. Skrátka všetci občas potrebujeme inšpiráciu a nejde len o to, že vám umelé koleno umožní otočiť si nohu tak, aby vám vytvorila malý stojanček na kávu, čo vám biologické koleno nedovolí (obľúbená kratochvíľa mnohých pacientov v parku na lavičkách, alebo v bare). Ide aj o to, že s protézou sa dá robiť veľa činností, ktoré by na prvý pohľad človeku nenapadli. Ako si s tým poradili iní a čo ich kam priviedlo, to môžete nájsť práve v tejto sekcii. Ak by ste tu nenašli to, čo ste hľadali, alebo by to vo vás vyvolalo nejakú otázku, neváhajte a napíšte nám do kontaktného formulára nachádzajúceho sa tiež v tejto sekcii. Budeme radi, že vám môžeme poskytnúť ešte presnejšie informácie. Veď je to tam predsa len celé pre vás. Nebola by škoda to nevyužiť?

Otto Bock Slovakia

Jedná sa o odbornejšie ladenú sekciu. Nájdete tu bližšie informácie o firme Otto Bock, ktorá za celým týmto projektom stojí a tiež oddelenie pre ortopedických technikov, kde môžete získať potrebné technické informácie, prezrieť si brožúry a prospekty k protézam a ich komponentom a v neposlednom rade je tam tiež archív protetických minimagov od roku 2020. Nachádza sa tu podpora pre zavedenie nového európskeho nariadenia MDR do firemnej praxe.

Podanie ruky bebionic

Zostávame spojení

Neuroorto.skmojaproteza.sk zostávajú súčasťou jedného tímu. Ak napíšete otázku o protézach na neuroorto.sk, dostanete odpoveď z mojaprotéza.sk a ak o ortézach na mojaprotéza.sk, tak naopak. Tešíme sa, že sa teraz oveľa ľahšie môžu dostať dôležité informácie k správnym ľuďom v správny čas.