12.4 C
Slovak Republic, SK
utorok, 28 septembra, 2021
Úvod Blog

Najväčšie svetové hnutie za diverzitu začína

Podporujeme kampaň WeThe15

Ottobock podporuje #WeThe15 kampaň

Asi 15% svetovej populácie žije so zdravotným znevýhodnením. Zabezpečiť, aby hlasy týchto 1,2 miliardy ľudí boli vypočuté je cieľom kampane #WeThe15. V priebehu nasledujúcich desiatich rokov plánuje táto kampaň prerásť do najväčšieho svetového hnutia za ľudské práva a diverzitu. Ottobock bude pracovať ruku v ruke s medzinárodnými organizáciami zo sveta obchodu, politiky, kultúry a športu na boji proti diskriminácii a za započatie zmien, ktoré umožnia ľuďom so zdravotným znevýhodnením užívať si plno hodnotnejší a inkluzívnejší život. Ďalší partneri kampane zahŕňajú European Commission, UNESCO, UN Human Rights a World Health Organisation.

Pri príležitosti spustenia kampane bolo 80 ikonických pamiatok po celom svete zahalených svetlom fialovej farby – od Niagarských vodopádov v USA až po Eiffelovu vežu vo Francúzku. Fialová je oficiálnou farbou hnutia. Do akcie sa zapojil aj Ottobock. V Berlíne spoločnosť rozsvietila Vedecké centrum a komín na mieste bývalého pivovaru Bötzow (dnes sídla laboratória Ottobock Future Lab). V Duderstadte už fialovo svieti aj sídlo spoločnosti.

“Rozmanitosť je v našej DNA.” Našim poslaním je zlepšovať kvalitu života našich užívateľov. Preto nás teší, že môžeme podporiť kampaň #WeThe15-okrem iniciatívy „The Valuable 500“ a nášho záväzku voči paralympijským hrám, “vysvetľuje generálny riaditeľ Philipp Schulte-Noelle.

Paralympijské hry, ktoré sa (24. augusta) začali v Tokiu, poslúžili, tiež, ako začiatok hnutia #WeThe15. Medzinárodný paralympijský výbor, Nadácia hier Invictus, Špeciálne olympijské hry a ICSD (Medzinárodný výbor športu pre nepočujúcich) tu spojili svoje sily vôbec po prvý raz. Ich spoločným cieľom je využiť paralympijské hry na upozornenie verejnosti na postavenie ľudí so zdravotným znevýhodnením v spoločnosti, a tým zlepšiť kvalitu ich života.

Spoločnosť Ottobock už viac ako tri desaťročia proaktívne podporuje paralympijské športy, ako poskytovateľ technických služieb. Spoločnosť prevádzkuje strediská technických opravovní na mieste, kde si športovci môžu nechať bezplatne udržiavať a opravovať vybavenie pred súťažami a počas nich. “Paralympijské hry podčiarkujú skutočný význam športu. Keď športovci veria v seba, sú oduševnení a motivovaní, môžu dosiahnuť čokoľvek. Tento postoj by sme mali internalizovať aj pre svoj každodenný život,” hovorí Georgia Näder, štvrtá generácia, ktorá zastupuje rodinu majiteľa v dozornej rade.

Na základe tlačovej správy spoločnosti Ottobock

Modernizujeme a hľadáme rovnováhu

Možno ani vám neuniklo, že sme pozmenili niektoré vizuálne prvky našej stránky. Povedali sme si, že ako ide čas, tak sa mení aj to ako pristupujeme obsahu na internete a už by sa patrilo posunúť sa o trošku hlbšie do 21. storočia. Preto sme pre vás pripravili nový slider na stránke, upravili menu a pridali odkaz na videá z nášho YouTube-ého kanála. V budúcom týždni pre vás ešte doladíme menu a zladíme ho s konkrétnymi článkami, aby sme získali rovnováhu obsahu a dostupnosti. Sekcia o protézach sa celá presúva na náš partnerský web mojaproteza.sk. … a stále to nie je všetko! Len to chce čas. Ďakujeme vám za trpezlivosť a priazeň stránkam neuroorto.sk a veríme, že tu pre vás vytvoríme pekné miesto, pre získavanie nových informácii, alebo aj relax k rannej, či poobednej kávičke.

Vaše neuroorto.sk

Vyšiel už druhý Human Mobility Spravodaj od firmy Ottobock

Titukla druheho Spravodaja

“Veľmi si vážime skutočnosť, že naša spolupráca sa teraz
ešte viac zintenzívnila práve s vami, zástupcami
odbornej verejnosti, obchodnými partnermi a v
neposlednom rade aj s našimi zdravotne
znevýhodnenými spoluobčanmi.”

V poradí už druhé vydanie Human Mobility Spravodaja podtrhuje odhodlanie ľudí od Ottobocka tu byť pre svojich pacientov, obchodných partnerov a zároveň aj odbornú verejnosť, ktorej záleží na tom, aby tento odbor neupadal v tejto komplikovanej dobe. S novým číslom prichádza aj mierna zmena vzhľadu a Spravodaj je teraz prehľadnejší, ľahšie sa číta a máme za to, že viac lahodí oku čitateľa. Veríme, že aj toto číslo si nájde cestu do vašej elektronickej knižnice a prinesie vám nové informácie, radosť z poznania a príjemné čítanie… Poďme spolu nahliadnuť do aktuálneho vydania Spravodaja a zistime, čo prináša vo svojej aktuálnej podobe.

Wingus na pokračovanie

V tomto čísle pokračuje predstavenie nového elektrického vozíka Wingus. Je to tak povediac vozík ľahkého kalibru, ale za to s veľkým srdcom, prekvapujúco dobrými parametrami a úžasnou myšlienkou. Tento nováčik dokonca dostal veľmi zaujímavú uvádzaciu cenu a rozhodne stojí za pozornosť.

Bezpečný a zábavný BRAVOracer

BRAVOracer je vozík, ktorý je určený najmä deťom a dokáže byť zodpovedným partnerom aj dobrým kamarátom. Jeho robustná a zároveň dobre vyvážená konštrukcia, umožňuje deťom venovať všetku sústredenosť na hru, alebo si len užívať pohyb, zatiaľ čo sa vozík s úplnou samozrejmosťou chová stabilne a predvídateľne. Zdravotná poisťovňa ho plne hradí a určite stojí za vašu pozornosť. Nie len pre svoj pekný dizajn a nízku váhu…

Záverom

Musíme sa priznať, že sme na neuroorto naozaj radi, že sa chlapci a dievčatá z Human Mobility a Ortotiky rozhodli pokračovať vo vydávaní svojho Spravodaja. Síce sme si načrtli, čo v aktuálnom čísle môžete čakať, ale všetko sa nám sem samozrejme nezmestilo. Nové číslo Human Mobility Spravodaja je plné zaujímavých informácií a praktických rád. Určite nepremeškajte možnosť si zasúťažiť o praktické púzdro na mobilný telefón. Májový Human Mobility Spravodaj si môžete vo formáte PDF stiahnuť aj priamo u nás na odkaze nižšie

Menej bolesti, viac života!

Agilium Reactive

Na liečbu artrózy kolena – Agilium Reactive

Artróza je najbežnejším ochorením kĺbov na celom svete. Ako obyvateľstvo starne, počet postihnutých sa zvyšuje. Agilium Reactive môže pomôcť zmierniť bolesť, spôsobenú artrózou kolena. Práve v každodenných situáciách sú používatelia vďační za úľavu, ktorú ortéza poskytuje.

Agilium Reactive je obzvlášť ľahká ortéza, ktorá sa pohodlne nosí. Pohodlie nositeľa zvyšuje najmä inovatívna technológia zapínania lýtkového popruhu, ktorý môžu používatelia uvoľniť stlačením gombíka, aby sa znížila kompresia pri sadaní.

Používatelia pri sadaní často pociťujú nepríjemný tlak z ortézy. Agilium Reactive ponúka riešenie a to vďaka pružinovému systému kedy sa dá popruh uvoľniť stlačením gombíka a opäť zatiahnuť niekoľkými otočeniami.

Menej bolesti

S touto ortézou môžete ľahko zvládnuť svoj každodenný život, pretože umožňuje zmierniť bolesť.

Vhodná na každodenné použitie

Je veľmi ľahká a vďaka svojej stenčenej konštrukcii ju možno nenápadne nosiť pod oblečením. Vďaka tomu je sotva viditeľná.

NOVINKA! Začal vychádzať prvý Human Mobility Spravodaj od firmy Ottobock

“Milí priatelia spoločnosti Ottobock,
Je pre nás veľkým potešením, že napriek ťažkým časom
pandémie sa vám môžeme prihovoriť prostredníctvom
nášho „elektronického spravodaja“. “

Týmito slovami začína prvé vydanie nového Human Mobility Spravodaja. Jedná sa o E-mailový newsletter spoločnosti Ottobock, ktorého úlohou bude predovšetkým prinášať novinky zo sveta vozíčkov a ortopedických pomôcok a života s nimi. Je úžasné, že aj napriek naozaj ťažkej dobe, kedy firmy bežne škrtajú výdaje a rušia všetko možné, čo je bez priameho vzťahu k ziskom, sa ľudia z Mobility Solutions v Ottobocku rozhodli priviesť do života projekt čisto pre ľudí. V našich končinách sa jedná o čím ďalej, tým vzácnejší úkaz a preto veríme, že si zaslúži vašu pozornosť a neuroorto.sk pri tom nemôže chýbať. Poďme sa pozrieť na to, čo v tomto pamätnom, prvom čísle môžeme nájsť.

Čo vie múdry vozičkár?

Výber vozíka rozhodne nie je jednoduchá záležitosť a človek by ju v žiadnom prípade nemal podceniť. Nie je vozíček, ako vozíček a svoje o tom vie aj Peter Reinhardt. Jeden z najskúsenejších profesionálov vo svojom odbore nám poradí, aký vozík je pre vás najvhodnejší, čomu je dobré venovať zvláštnu pozornosť a na čo si dať pozor, aby nás vozíček nenechal v štichu.

Predstavenie nového elektrického vozíka Wingus

Wingus je pohodlný a spoľahlivý elektrický invalidný vozík s pohonom zadných kolies, ktorý je rovnako vhodný na vnútorné aj vonkajšie použitie. Tento kompaktný a dobre ovládateľný model sa vyznačuje inovatívnou a odolnou konštrukciou rámu s vysokým komfortom jazdy. Wingus je spojením nemeckej spoľahlivosti a funkčnosti s atraktívnym minimalistickým dizajnom a my sa nemôžeme dočkať až si ho aj na stránkach neuroorto.sk bližšie predstavíme.

Avantgarde Ti 8,9 – DS – DV

Jedná sa o aktívny vozík, špeciálne upravený na mieru a plne hradený zdravotnou poisťovňou. Je to jeden z najúpešnejších modelov značky Ottobock a musíme priznať, že plným právom. Mali sme to šťastie, že sa tento vozík sa dostal aj na neuroorto.sk a my sme si ho mohli v októbri minulého roku predstaviť v dvoch článkoch. Sme veľmi radi, že si našiel miesto aj v Human Mobility Spravodaji. Tento model si to naozaj zaslúži.

Veľká súťaž o balíček reklamných predmetov

V každom správnom spravodaji samozrejme nemôže chýbať ani súťaž. Stačí zodpovedať pár, súťažných otázok a ocitnete sa v hre o balíček reklamných predmetov od firmy Ottobock. Nepremeškajte príležitosť sa prihlásiť do súťaže pred 15.4.2021. Otázky sú pomerne nenáročné a zvládne ich každý, kto má pripojenie na internet a chuť si trochu zasúťažiť.

Predstavenie Neuro Orthotics Center

Ako sme písali už v úvode, tak pri tejto príležitosti Neuroorthotics center nemôže chýbať. V článku sa dozviete, čo je to Neuroorthotics center, aká je myšlienka, ktorá stojí na pozadí, za vznikom tejto iniciatívy. Kde sa nachádza klientske poradenské centrum a kontakt pre objednanie na konzultáciu.

Sekcia kontaktujte nás

Nakoniec je dobrým zvykom nechať na seba kontakt a ani v tomto prípade tomu nie je inak. Nachádzajú sa tu kontakty na všetkých dôležitých ľudí, na ktorých sa môžete s dôverou obrátiť. Všetci sú to ostrieľaní profesionáli, ktorí už pomohli veľkému počtu ľudí s najrôznejšími klinickými obrazmi.

Avantgarde XXL2

Avantgarde XXL2 je aktívny vozík so zvýšenou nosnosťou a je plne hradený zdravotnou poisťovňou. Jedná sa o odľahčenú konštrukciu s hliníkovým rámom. Torznú tuhosť tohto vozíka zaisťuje dvojitý kríž, vďaka ktorému je Avantgarde XXL 2 stabilný aj pri zaťažení až do 180 kg.

Avantgarde XXL

Vozík Avantgarde XXL2 je možné objednať v až 15-tich farebných vyhotoveniach. Komorové ráfiky zadných kolies sú zosilnené, aby si dokázali bez problémov poradiť aj pri zaťažení 180 kg. Zadné kolesá sú vybavené rýchloupínacou osou.

Chrbtový stabilizátor

Chrbtový stabilizátor Avantgarde XXL2

Zadný stabilizátor je veľmi vhodný pre väčšie šírky sedu. Z jednej strany je tento stabilizátor sklápateľný a preto možnosť zložiť vozík je zachovaná.

Bubnové brzdy pre asistenciu

Bubnové brzdy vozíka Avantgarde XXL2

Bubnové brzdy pre doprovod pomáhajú pribrzďovať vozík pri jazde z kopca. Tiež umožňujú zabezpečiť vozík proti samovoľnému pohybu.

Individuálne bočné panely

Individualne bočné panely vozíka Avantgarde XXL2

Je možné použiť bočné panely s asymetrickou lakťovou opierkou, keď sa vyžaduje iba jednobodová podpora predlaktia.

Transportné kolieska

Transportné kolieska vozíka Avantgarde XXL2

Transportné kolieska slúžia k prejazdom úzkych priechodov bez zadných kolies, ako sú dvere výťahov, alebo kúpeľne.

Koliesko proti preklopeniu

Koliesko proti preklopeniu vozíka Avantgarde XXL2

Robustný design kolieska proti preklopeniu spoľahlivo bráni prevráteniu mechanického vozíka a vďaka otočnému mechanizmu je možné ho kedykoľvek pohodlne odklopiť nožným ovládaním.

Hliníkové podnožky

Podnožky vozíka Avantgarde XXL2

Segmentované hliníkové podnožky sú pri používaní centrálne uzamknuté, čo ďalej zvyšuje stabilitu predného rámu.

Vysoká variabilita

Avantgarde XXL sa podobne, ako ostatné vozíky značky ottobock, vyznačuje vysokou mierou variability a ponúka nepreberné množstvo možností nastavenia a prispôsobení potrebám konkrétneho pacienta. Za všetky spomeňme aspoň tie hlavné:

 • Rúčky pre doprovod
 • Rôzne typy opierok na ruky
 • Bezpečnostný pás
 • Terapeutický stolík
 • Brzdy s možnosťou predĺženia
 • Brzda pre obsluhu (bubnová brzda)
 • Zadné kolesá s rýchloupínaním
 • Rôzne typy úchopových obručí
 • Výber z krytov kolies
 • Držiak barlí
 • Koliesko proti preklopeniu
 • Transportné kolesá
 • Rôzne varianty podnožiek
Avantgarde XXL

Technické údaje

Šírka sedu460 – 620 mm
Hĺbka sedu400 – 560 mm
Výška sedu, predná/zadná460 – 530/410 – 530 mm
Celková šírka vozíka695 – 850 mm
Celková dĺžka vozíka790 – 1140 mm
Výška700 – 1035 mm
Šírka v zloženom staveod 320 mm
Dĺžka predkolenia320 – 510 mm
Maximálna nosnosť180 kg
Váhapribližne 17 kg (Podľa výbavy)

Dynamické chodítko KidWalk

Dynamické chodítko KidWalk

Krok správnym smerom

Deti objavujú svet pomocou hry. Vďaka svojej zdravej zvedavosti pristupujú aj tí najmenší k novým podnetom bez zábran. Schopnosť pohybu je nevyhnutná pre učenie pomocou hry, začleňovanie sa do spoločnosti a tiež pre telesný vývoj.

Dynamické chodítko KidWalk umožňuje deťom so silným znevýhodnením naplno rozvinúť ich túžbu skúmať, hrať sa s ostatnými deťmi a pohybovať sa bez pomoci ostatných. Dynamické chodítko KidWalk nielen že poskytuje stabilnú oporu panvy a trupu, ale tiež umožňuje chodiť s prirodzeným obrazom chôdze – v úrovni očí s ostatnými deťmi.

Koncepcia chodítka je založená na prirodzenom motorickom vývoji dieťaťa. Včasná chôdza je zásadná pre telesný vývoj dieťaťa: oneskorený či chybný vývoj môže závažne narušiť schopnosť chôdze neskôr v živote, či dokonca zabrániť správnej tvorbe štruktúry kostí (v tomto prípade predovšetkým bedrovej oblasti). KidWalk podporuje a sprevádza vaše dieťa počas jeho prvých krokov na tomto vzrušujúcom svete.

Dynamické chodítko KidWalk

Život je plný dôležitých krokov

Chôdza je jeden z najzložitejších pohybov, ktoré sa človek musí naučiť a neskôr majstrovsky ovládnuť, ale je to tiež jeden z najhodnotnejších faktorov vo fyzickom a emocionálnom vývoji detí.

Pomôcť ktorémukoľvek dieťaťu samostatne chodiť je proces, ktorý si vyžaduje veľa času a úsilia, ale výsledok je ochutnávkou nezávislosti a autonómie, ktorá pomáha rozvíjať ich priestorové povedomie a proaktívnu túžbu objavovať všetko vo svojom okolí a nie len to, čo je priamo pred nimi.

Dynamická povaha chôdze zahŕňa v podstate dva pohyby – prenos hmotnosti z ľavej na pravú stranu a naopak, rovnako ako došľap a zdvih nohy, ktorá ide.

Vďaka svojmu unikátnemu vedeniu panvy a otočnému sedu ponúka KidWalk optimálnu podporu chôdze a rozvoja mobility u detí. Napodobuje prirodzený vzor chôdze. Mechanizmus prenosu hmotnosti umožňuje deťom pracovať na rovnováhe a motorických zručnostiach, v priebehu terapie a v bezpečí domova. Centrálna pozícia hlavných kolies podporuje rotáciu vrchnej časti tela nad panvou a poskytuje dodatočnú funkcionalitu pre manévrovanie.

Dynamické chodítko KidWalk
Dynamické chodítko KidWalk

Technické parametre

Verzia chodítkaKidWalk IKidWalk II
Vek (približný)1 – 75 – 12
Max. hmotnosť užívateľa30 kg40 kg
Jednotky v ďalších parametrochmmmm
Výška sedu279 – 550375 – 700
Šírka v bokoch140 – 235180 – 290
Šírka hrudi165 – 255220 – 370
Výška hrudi245 – 410300 – 560
Štandardná hĺbka kolíka102 – 165140 – 216
Štandardná hĺbka bokov89 – 152127 – 178
Šírka základne600688
Dĺžka základne675800

Súčasť života plná terapeutických výhod

KidWalk je unikátne dynamické chodítko, ktoré deťom umožňuje chodiť bez pomoci inej osoby. Inovatívny Positioning System na KidWalku umožňuje deťom sa pohybovať a vykonať krok prirodzene a bez použitia rúk, ktoré sú voľné na nezávislý prieskum okolia a tým sa môžu príjemnou formou venovať terapii. Z terapeutického hľadiska má toto chodítko množstvo nesporných výhod.

 • Otvorený dizajn so schopnosťou voľne pohybovať rukami umožňuje dieťaťu samostatne si vyzdvihnúť veci a interagovať s prostredím – čo motivuje k pohybu a nadväzovaniu sociálnych kontaktov
 • Podporuje a trénuje svalstvo, rovnako ako rozšírenie bedrového kĺbu a vzpriamenú polohu panvy
 • Povzbudzuje a podporuje dieťa v rozvoji prirodzeného modelu chôdze a podporuje propriocepciu, rovnováhu a nezávislý pohyb
 • Zvyšuje samostatnosť, ponúka viac príležitostí pre hru a zlepšuje pozornosť
 • Podporuje použitie rúk
 • Môže prispieť k zlepšeniu životných funkcií a podporiť správny rast

Motus – prispôsobí sa vám

Flefibilný vozík Motus

Design a flexibilita

V produktovom portfóliu Ottobock je Motus všestranným flexibilným vozíkom. Ak uprednostňujete aktívnu alebo pasívnu jazdu, Motus je vhodný na obe. Je plne hradený zdravotnou poisťovňou a už základný model obsahuje odklopné a oddelené podnožky, prispôsobiteľnú čalúnenú chrbtovú opierku a bočnice na ochranu odevu. Na požiadanie je možné vybaviť rôzne doplnkové príslušenstvo.

Mechanický vozík Motus

Stabilita a bezpečnosť sú najdôležitejšími kritériami pre užívateľa, ako aj pre výrobcu. Preto sa na Motuse použili niektoré spoje, ktoré boli tisíckrát odskúšané a overené na sérii Avantgarde. To viedlo k nastoleniu najvyššej možnej úrovňe spoľahlivosti. Všimnite si nepatrné zmeny v dizajne, ktoré na vysokú stabilitu a spoľahlivosť nemajú nijaký vplyv.

Vylepšená technológia krížovej vzpery

Trojdielna krížová vzpera so šesťuholníkovou vnútornou priečkou minimalizuje torziu a napodobňuje tvrdosť pevného rámu, čím používateľovi poskytuje maximálnu stabilitu. S menším počtom otočných bodov váš vozík jednoducho poskladáte pre prípadnú prepravu alebo uskladnenie.

Nastavenie kolies

Mechanický vozík Motus

Motus má modulárnu konštrukciu so 48 možnosťami nastavenia zadného kolesa. Bez ohľadu na vašu telesnú veľkosť či štýl jazdy si vždy budete môcť prispôsobiť nastavenie vozíka vašim požiadavkám. Pomocou nastavenia zbiehavosti a rozbiehavosti môžete zadné kolesá lepšie vycentrovať, čím minimalizujete valivý odpor a ušetríte energiu.

Jednoduchšia voľba správnej polohy

Mechanický vozík Motus

Zalomený predný rám umožňuje lepšie horizontálne polohovanie predných kolies, a tým zabezpečuje aj vyššiu stabilitu prednej časti. Jednoducho nastavíte aj rovnobežnosť osí predných kolies.

Stlačiť a uvoľniť

Mechanický vozík Motus

Páková brzda je pevná a zároveň sa ľahko obsluhuje – a nepretáča sa okolo rámu vozíka.

Varianty rámu

Mechanický vozík Motus

Na výber je zo širokej palety farebných prevedení rámu: červená “Candy Red”, zelená “Sparkle Blue Green”, modrá “Dormant Marine Blue”, antracitová metalíza a čierna “Deep Black”.

Záverom

Motus je adaptívny mechanický vozík, ktorý je možné upraviť na mieru podľa vašich individuálnych požiadaviek. Rýchla a ľahká úprava, odklápateľné podnožky a výškovo nastaviteľná chrbtová opierka umožňujú komfortnejšie sedenie. Motus je dostupný aj vo zvláštnom prevedení s kompaktným pevným predným rámom a spojenou hliníkovou podnožkou.

Stále v pohybe? Motus rýchlo zložíte pre jednoduchšiu prepravu a skladovanie, čo vám šetrí čas aj peniaze.

Technické údaje

Materiál rámuHliník
Hmotnosť produktuOd 12 kg (v závislosti od výbavy)
Nastavenie ťažiskaNastaviteľné v 48 polohách prostredníctvom adaptéra zadného kolesa
Maximálna zaťažiteľnosť125 kg (do šírky sedu 480 mm)
/140 kg (do šírky sedu 505 mm)
Výška chrbtovej opierky300–500 mm
Šírka sedu355–555 mm
Hĺbka sedu360–540 mm
Dĺžka predkolenia340–520 mm
Celková šírkaZadné koleso s pákovou brzdou 520–720 mm
Zadné koleso s bubnovou brzdou 555–755 mm
mm
Celková dĺžka
805–1110 mm

Výkonný elektrický vozík pre väčšiu nezávislosť

Elektrický invalidný vozík Juvo ponúka takmer nekonečné možnosti montáže na zákazku aj pre tie najnáročnejšie požiadavky. Je plne hradený zdravotnou poisťovňou pod kódom L97518 a k dispozícii máte špecifické riadiace a ovládacie prvky predných a zadných kolies, výkon motora vo viacerých úrovniach (až 14 km/h). Ľubovoľne nastaviteľný, nový rám v dvoch šírkach ponúka úplne nový pohľad na to čo znamená flexibilita vo svete elektrických vozíkov.

Čím vozík Juvo generácie B5 vyniká?

 • Riešenie pre polohovateľné sedadlo
 • Ovládací panel
 • Ergonomické nastavenie uhla sedadla
 • Magnetické LED osvetlenie
 • Výmena riadiacej jednotky
 • Bezpečnostná poistka – istič a externý zdroj napájania
 • Pohon predných, zadných kolies, alebo kolies umiestnených v strede medzi dvoma stabilizačnými nápravami

Optimalizované sedenie

Ľubovoľne nastaviteľné sedadlo (VAS)

Elektrický vozík Juvo

Ľubovoľne nastaviteľné sedadlo sa dá prispôsobiť vašim mieram až na centimeter. Dodáva sa vo výbave s nastaviteľným polstrovaným operadlom a plochým podsedákom. Ergonomické nastavenie uhlu sedadla je takmer úplne bez nepríjemných šmykových trecích síl. Na výber ponúkame nastaviteľné podrúčky a rôzne varianty nožných opierok.

Kontúrovací balíček

Elektrický vozík Juvo

Výsledkom našej spolupráce s fyzioterapeutmi a pracovnými terapeutmi bolo optimálne tvarované sedadlo, ktoré je možné objednať v širokej škále veľkostí kontúr. Základ sedadla sa skladá z anatomicky tvarovaného povrchu, ktorý umožňuje vysoký stupeň bočnej stability. Podsedák formovaný v tvare stehna, pomáha zmierniť tlak na bedrový kĺb. Integrovaná “rampa” tiež napomáha optimálnej polohe panvy. Spolu s zadným polstrovaním pomáha aktívne vyrovnať panvu. Oba komponenty kontúrovacieho balíčka je možné kombinovať so štandardným a ľubovoľne nastaviteľným sedadlom.

Línia Baxx

Elektrický vozík Juvo

Línia Baxx pozostáva z ergonomicky tvarovanej pevnej chrbtovej opierky, ktorá ponúka vysokú stabilitu a komfort sedenia pre každodenné použitie. Dve rôzne výšky a tri veľkosti kontúr umožňujú individuálne prispôsobenie požiadavkám zákazníka. Vrchná časť opierky je polstrovaná tak, aby umožňovala pohodlné sedenie. Veľké otvory chrbtovú opierku ľahšou a zlepšujú podmienky pre sedenie vďaka dobrému vetraniu.

Podsedáky

Elektrický vozík Juvo

Vďaka skúsenostiam odborníkov z firmy Ottobock so špičkovými technológiami na výrobu pien, ktoré sa používajú na výrobu automobilových sedadiel sa nám podarilo vyvinúť penový podsedák pre užívateľov, ktorí potrebujú dlhodobo sedieť. V dôsledku zvýšenému pohybu molekúl pri zaťažení, tlak v pene sa optimálne rozmiestni a tým tlmí silu pôsobiacu na stehná a panvu. Optimálne rozmiestnenie tlaku a znížená šmyková sila napomáhajú zníženiu dekubitov. Môžete si vybrať z celkom deviatich rôznych modelov podsedákov z línií Comfort, Foam a Terra.

Ovládanie vozíka Juvo

Elekrtický vozík Juvo B5 je možné riadiť viacerími spôsobmi a každý má svoje jedninečné výhody. Ovládanie je možné si navoliť podľa individuálnych potrieb a preferencií, čo umožňuje sa s vozíkom lepšie zjednotiť a na plno využiť jeho potenciál.

TEN°

Špeciálne ovládanie pre vozík Juvo

Ovládací panel TEN ° predstavuje pre vás ako užívateľa malú ergonomickú revolúciu. Prečo? Jedným z príkladov je mäkká ručná podložka, ktorá zabraňuje predčasnej únave. Inovatívne otočný spínač s 10-stupňovým uhlom otáčania uľahčuje prístup k regulácii rýchlosti. Farebný displej s vysokým rozlíšením 3,5 palca poskytuje dobrý prehľad o vašom používateľskom rozhraní.

VR2

Špeciálne ovládanie pre vozík Juvo

Osvedčený VR2 je náš základný ovládaci panel, ktorý môže byť naprogramovaný tak, aby vyhovoval vašim osobným potrebám. Ovládací panel je rozdelený na klávesnicu, dva LED displeje a joystick. Na spodnej strane je umiestnený zdroj nabíjania.

Špeciálne ovládacie prvky

Špeciálne ovládanie pre vozík Juvo

Alternatívne druhy ovládacích jednotiek je možné použiť, ak štandardné joysticky vám nevyhovujú. V mnohých prípadoch je mini joystick namontovaný na elektronickom otočnom ramene na ovládanie bradou alebo ústami. Tieto funkcie sa môžu používať na ovládanie funkcií sedadla, ako aj komunikačných zariadení a vášho domáceho prostredia. Možností špeciálneho ovládania poskytuje vozík Juvo, tak nepreberné množstvo, že na túto tému pre Vás pripravujeme samostatný článok.

Otázka bezpečnosti

Aj keď sú elektrické vozíky vo svojej podstate stroje, ktoré nie sú priamo vystavené rizikovému prostrediu, vonkajší svet dokáže často prekvapiť, tým že veci nie sú úplne tak, ako by mali byť. Obrubníky sú vyššie, nájazdy chýbajú, alebo sú pod bočným uhlom, chodníky majú až príliš strmý sklon a zákruty bývajú prehnane ostré… Môžeme si povedať, že to je život, ale rozhodne to dáva priestor na zmyslenie. Ako zvýšim svoju bezpečnosť a bezpečnosť svojho stroja? Poďme sa pozrieť na pár vychytávok, ktoré to človeku v prípade vozíka Juvo piatej generácie dokážu uľahčiť.

Kolieska proti prevráteniu

Kolieska proti prevráteniu

Vďaka týmto kolieskam sa vozík neprevráti keď ide z kopca ako aj pri prudkom zabrzdení (napr. keď je ovládacie zariadenie vypnuté). Flexibilné kolieska sa pretočia, keď narazia na prekážku, takže pohon predných kolies udrží stúpania schopnosť vozíka (napr. na obrubníkoch).

Pomalšia jazda pri zatáčkach

Kontrola rýchlosti v zatáčkach

Ovládacie zariadenie na vozíku umožňuje individuálne nastaviť parametre jazdy. Parametre, ktoré zabránia vozíku prevrátiť sa pri jazde v zatáčkach sú prísne strážené. Ak ovládacie zariadenie zaznamená pohyb riadenia vozíka smerom do zatáčky, automaticky zníži rýchlosť.

Kontrola vybrácií

Kontrola vibrácii

Správne polohovanie vstupného modulu je obzvlášť dôležité, ak sa vozík riadi pomocou brady alebo úst. Jazdenie bez námahy je možné len vtedy, ak je vstupný modul v línii s bradou alebo ústami. Naše joysticky sú schopné zaznamenať vibrácie spôsobené povahou povrchu územia (ako napr. dlažbové kocky) a automaticky nastaviť rýchlosť jazdy.

Gyroskop

Gyroskop

Tento stabilizačný modul ponúka užívateľom jazdenie bez námahy. Spoľahlivá smerová stabilita vozíka nielenže odstraňuje nepohodlné regulovanie jazdy, ale umožňuje aj presné manévrovanie na rôznych povrchoch a svahoch. Gyroskop sa odporúča aj pri používaní digitálnych vstupov, ako napríklad riadenie spínania. Je súčasťou základného vybavenia pohonu predných kolies Juvo v spojení s ovládacím zariadením TEN °.

Aretácia – zámok predných kolies

Aretácia predných kolies

Z času na čas sa nemožno vyhnúť cúvaniu, napríklad pri výjazde z výťahu alebo na rampách. Nežiaduci a ťažko ovládateľný pohyb riadenia, ku ktorému dochádza vtedy, keď vozík mení smer jazdy, môže byť usmernený zámkom predných kolies. Týmto sa predné kolesá udržia v priamej polohe vpred. Zámok je možné objednať ako voliteľnú variantu v manuálnej alebo elektrickej verzii.

Technické údaje

Rýchlosť6 / 7.2 / 10 / 14 km/h
Kapacita batérie63 Ah (C5) / 74 Ah (C20) gélové batérie (štandardné vybavenie)
Dojazd (podľa ISO 7176-4)35 km
Riadiaca jednotkaVR2 alebo Ottobock TEN°
Max. zaťaženieVeľkosť podvozku 1: 140 kg
Veľkosť podvozku 2: 160 kg
Výška prekážokPohon predných kolies: 100 mm
Pohon zadných kolies: 65 mm
Schopnosť stúpania (ISO 7176-2)10° / 17%
Celková šírkaVeľkosť podvozku 1: 600 mm
Veľkosť podvozku 2: 640 mm
Výška sedadla (v závislosti od riešenia sedenia)400–550 mm
Šírka sedadla340–560 mm
Hĺbka sedadla340–500 mm
Polohovanie sedadla0° to +30°
Sklon sedadla45° power
Výška opierok rúk225–350 mm
Dĺžka predkolenia250–540 mm
Max. čas nabíjania12 hodín
Hmotnosťod 107 kg

Avantgarde Ti 8,9 – DV

Mechanický vozík Avantgarde DV

Aktívny vozík, špeciálne upravený na mieru a plne hradený zdravotnou poisťovňou

Naposledy sme si predstavili vozík Avantgarde Ti8.9 DS. Dnes tu máme jeho variabilnejšieho súrodenca s prídomkom DV. Avantgarde Ti8,9 DV ponúka každý deň nové výzvy. S novým DV-éčkom sa môžete tešiť na dôslednú podporu vašich každodenných a športových aktivít, ergonomické ovládanie a vynikajúcu funkčnosť.

Avantgarde Ti 8,9 – DV je ľahký a variabilný vozík, ktorý svojim užívateľom ponúka veľa individuálnych možností.

Odpojiteľné a odklopiteľné opierky nôh vám umožňujú priblížiť sa k objektom maximálne blízko a uľahčujú nastupovanie a vystupovanie do a z vozíka.

Avantgarde Ti8,9 DV
Praktické zadné vrecko – dokonalý úložný priestor
Vrecko je súčasťou poťahu a je pre jeho používateľa ľahko dostupné. Je vybavené magnetickým uzáverom.
Avantgarde Ti8,9 DV
Bočný panel s opierkami rúk
Opierky rúk ponúkajú viaceré možnosti nastavenia
Avantgarde Ti8,9 DV
Polohovateľné opierky nôh
Medzi špeciálne doplnkové príslušenstvo patrí aj možnosť polohovať nohy.
Avantgarde Ti8,9 DV
Zaberie malý priestor pri skladaní
Avantgarde vyniká svojou mimoriadne malou prepravnou veľkosťou. Odpojiteľné opierky nôh prepravnú veľkosť ešte viac zmenšujú.
Avantgarde Ti8,9 DV
Koliesko proti prevráteniu
Koliesko proti prevráteniu je vďaka pružine nachádzajúcej sa na páke ľahko ovládateľné nohou. Má viaceré možnosti nastavenia čo zaisťuje jednoduchú prevádzku a odolnosť voči nárazom vozíka.

Čo stojí za pozornosť

 • Hliníkový rúrkový rám s dvojitým centrálnym krížom
 • Vertikálny predný rám s odnímateľnými podnožkami
 • Polohovateľné opierky nôh, príp. podpora kýpťa pre amputovaných pacientov (doplnková výbava)
 • Podnožky z hliníka, uhlovo nastaviteľný panel podnožky
 • Hliníkové bočnice s ochranou proti chladu
 • Prispôsobiteľné polstrovanie chrbtovej opierky
 • Sklopný systém pákovej brzdy zadných kolies
 • Adaptér zadného kolesa nastaviteľný v 84 polohách – uhol sedu, vzdialenosť osí od seba, sklon kolies
 • Predné koliesko s možnosťou prispôsobenia výšky sedu pre lepšiu korekciu jazdných vlastností
 • Kompletne konfigurovateľný výrobok
 • Široká paleta farebných vyhotovení (bez príplatku)
 • Adaptabilný na prídavné pohony

Ďalšie možnosti

 • Pevne zvarené adaptéry kolies na mieru
 • Blatníky, alebo opierky rúk
 • Rôzne druhy poťahov chrbtovej opierky a sedu
 • Rôzne druhy rúčiek pre doprovod
 • Rôzne druhy obručí
 • Odpruženie
 • Koliesko proti prevráteniu
 • Náklopná pomôcka
 • Držiak barlí

Technické informácie

Šírka sedadla320–500 mm
Hĺbka sedadla360–520 mm
Predná výška sedu390–550 mm
Zadná výška sedu360–510 mm
Výška chrbtovej opierky250–500 mm
Dĺžka predkolenia160–510 mm
Celková dĺžka720–1040 mm
Celková šírka490–725 mm
Celková výška580–1100 mm
Prepravná šírkaod 260 mm
Max. nosnosť100/140 kg
Hmotnosťod cca. 9 kg

Záverom

Avantgarde Ti 8,9 – DV je ľahký aktívny vozík, ktorý vyniká svojou variabilitou a možnosťami prispôsobenia sa bežnému životu. Je jasným dôkazom, že kompromis medzi tuhosťou rámu a variabilitou komponentov jednotlivých prvkov je v dnešnej dobe riešiteľná použitím moderných materiálov a konštrukčných riešení. Tento model určite stojí za zváženie.