-7.2 C
Slovak Republic, SK
štvrtok, 20 januára, 2022
Úvod Blog

Kolenná ortéza Patella Pro

Patella Pro je vhodná pre skutočný život

Ortéza dostupná aj pre adolescentov

Oblasťou použitia pre Patella Pro je predná bolesť kolena, tiež známa ako syndróm patelofemorálnej bolesti. Pacienti s touto chorobou často majú bolesť pri lezení a sú významne obmedzené v pohybe.

Indikácie

 • Syndróm patelofemorálnej bolesti
 • Dislokácia jabĺčka
 • Retropatellárová osteoartritída
 • Chondropathia patellae / chondromalacia patellae
 • Patellar luxácia a subluxácia
 • Poranenie patetálnej šľachy
 • Predná bolesť kolena po operácii kolena (napríklad úplná náhrada kolena, operácia s laterálnym

Účinok

Ortéza Patella Pro vďaka svojej dynamickej recentrovanej technike zabezpečuje, že jabĺčko kolena sa môže ohýbať vo všetkých uhloch, čo umožňuje bezbolestný pohyb. S jej pomocou sa vráti späť do stredu (vycentruje sa), čo nielen odľahčuje kĺbovú chrupavku, ale podporuje aj preťažené svaly. Vedenie pately je – podľa uhla kolena – silné vždy len do

Výhody

Ortéza Patella Pro vďaka svojej dynamickej recentrovanej technike zabezpečuje, že sa jabĺčko kolena môže ohýbať vo všetkých uhloch, čo umožňuje bezbolestný pohyb. S jej pomocou sa vráti späť do stredu (vycentruje sa), čo nielen odľahčuje kĺbovú chrupavku, ale podporuje aj preťažené svaly. Vedenie pately je – podľa uhla kolena – silné vždy len do takej miery, ako je potrebné. Tým sa dá predísť luxácii pately.

Ovenčená oceneniami

Patella Pro je ocenená viacerými cenami za dizajn a napríklad porota German Design Award vyhlásila o tejto ortéze, „Vďaka svojej tvorivej kvalite je Patella Pro už niečo ako lifestylový produkt. Je špičkou po estetickej aj funkčnej stránke“…

Pre viac informácií navštívte slovenskú stránku distribútora Otto Bock Slovensko

Šťastný nový rok

Milí priatelia,

čas Nového roku je časom pohody, spoločných stretnutí s rodinou a priateľmi a úvah čo sa odohralo v roku minulom, alebo čo nás čaká a neminie v roku budúcom. Radi by sme využili tento čas na to, aby sme vám poďakovali že ste boli s nami, pomáhali nám s novými podnetmi a že ste nám zostali verní. Do budúceho roku vám prajeme veľa šťastia a úspechov v osobnom, aj profesnom živote a tešíme sa na spoločné stretnutia na stránkach www.neuroorto.sk.
Krásne Vianoce a šťastný a Nový rok 🙂

Váš tím Ottobock Slovensko

Ottobock minimag Október 2021

Pohoda pri citani

Vážení priatelia,

V poslednom období sa nám nazbieralo niekoľko noviniek. Radi sa s vami podelíme aspoň o to najdôležitejšie, čo priniesli posledné týždne. Príchod jesene sme v spoločnosti Ottobock začali znížením cien vysoko-teplotných termoplastov, a to polyetylénov, polypropylénov a polypropylén-kopolymérov, ktoré sa u nás používajú na výrobu končatinových a trupových ortéz. Sú známe, ako veľké tabule s rozmermi 2×1 m. Toto zníženie cien však nie je krátkodobá záležitosť, naopak, dúfame, že tieto ceny budú pre vás dlhodobé. Okrem zníženia cien sme pre vás pripravili aj brožúru s názvom „Najpoužívanejšie termoplasty – Vysoko teplotné termoplasty za prijateľné ceny“. V nej sme zhrnuli praktické informácie o tom, čo sú termoplasty, produktové informácie o zlacnených termoplastoch, o oblasti ich používania, o zásadách ich správneho nahrievania, o odporúčanom postupe opracovávania ich hrán (brúsenie a leštenie) a nakoniec aj o ich biokompatibilite. Pevne veríme, že táto brožúra sa stane vhodným pomocníkom pri vašej práci alebo práci vašich menej skúsených kolegov.

V časti „Materiály“ by sme vám radi predstavili prvú lastovičku v oblasti bezpečnejších materiálov produktového radu „GreenLine“. Myslíme si, že ľudia, ktorí pracujú pre zdravie iných, si zaslúžia, aby niekomu záležalo aj na ich zdraví. Ako iste viete, ftalát je nebezpečná látka. Ftaláty sa okrem iného považujú aj za takzvané endokrinné disruptory. Pri ftalátoch to znamená, že vstupujú do krvného obehu a narúšajú produkciu pohlavných hormónov. Dokážu spôsobiť aj mutácie pohlavných buniek ľudí. Preto sme vytvorili vytvrdzovač – tvrdiaci prášok – bez ftalátov, ktorý je pre vaše zdravie omnoho šetrnejší. Tento tvrdiaci prášok sa dobre mieša a je kompatibilný so všetkými ortokrylovými živicami, so živicou 617H500 Orthovinyl, so všetkými plnivami a kompaktnými lepidlami na báze ortokrylovej živice 636K18 a zároveň ponúka rovnaké funkcie, ako tvrdiaci prášok 617P37.

V neposlednom rade by sme vašu pozornosť radi upriamili na možno nie veľmi známy, ale o to užitočnejší produkt. Ide o nabíjací USB systém pre mechatronické protézy a ortézy. Každý, kto používa mechatronické protézové alebo ortézové systémy, bol vždy tak trochu limitovaný prístupom k sieti 230V. Teraz sa situácia zmení…
S rastúcou potrebou cestovania sa „svet zmenšuje“, vďaka čomu stúpa aj potreba mobilného riešenia a zvyšovania kapacity energie, ktorú má človek k dispozícii, a to všade, kde sa nachádza.
Nová USB nabíjačka reaguje na potreby doby tým, že ponúka práve takéto riešenie. Možno ňou nabíjať všetky modelové rady našich kolenných kĺbov (Genium/X3, C-Leg 4, Kenevo), ortézu C-Brace, chodidlo Meridium a systémy horných končatín MyoBock alebo ruky Bebionic, a to všade, kde sa človek nachádza a čokoľvek robí. Nezáleží na tom, či je na dovolenke, alebo služobnej ceste. Pomocou tejto nabíjačky si dokáže nabiť svoj bionický systém z tzv. powerbanky, z autobatérie, alebo z notebooku všade na svete a udržať sa v bezpečí pred nechceným vybitím, najmä, ak je ďaleko od zásuvky. Nižšie si môžete stiahnuť prospekt so všetkými dôležitými technickými údajmi.


Brozura termoplasty

Najpoužívanejšie termoplasty – brožúra

Najpoužívanejšie vysokoteplotné termoplasty sú teraz dostupné za veľmi priaznivé ceny. Nenechajte si ujsť brožúrku o tom, čo vám najpoužívanejšie termoplasty môžu ponúknuť a ako sa s nimi pracuje.


Stiahnuť súbor v PDF:  
Najpoužívanejšie termoplasty | 1.3MB

Beztalatove tvrdidlo - brozura
Bezftalátové tvrdidlo 617PG37 – prospekt

Vytvrdzovací prášok bez ftalátov predznamenáva začiatok novej generácie ponuky materiálov. Pozrite si brožúrku s najdôležitejšími technickými údajmi.Stiahnuť súbor v PDF:  
Bezftalátové tvrdidlo  | 0,2MB


USB nabijacka 757L43
USB nabíjačka 757L43 – Prospekt

Prospekt so všetkými dôležitými údajmi, možnosťami pripojenia a parametrami vhodných zdrojov napájania.
Stiahnuť súbor v PDF:  
USB nabíjačka  | 1MB

Projekt mojaproteza.sk

Projekt mojaproteza.sk

Ako ste si už mnohí možno všimli, v tejto chvíli sa na našich stránkach už nenachádza sekcia o protézach. Po zrelej úvahe sme sa rozhodli presunúť túto sekciu pod samostatný projekt, ktorý sa bude venovať výhradne protézam. Veríme, že si to táto oblasť zaslúži a toto rozdelenie bude väčším prínosom pre vás – našich návštevníkov.

Áno, používame cookies, ale veríme, že stránky, ktoré používajú cookies, sú povinné ich používať minimálne pre dobro svojich návštevníkov. Keďže nám (anonymné) pohyby na stránkach ukázali, že pôvodné rozdelenie môže pôsobiť trochu mätúco, padlo rozhodnutie ich trošku zjednodušiť. Nie je nutné prehrabovať sa haldami článkov o ortézach, ak hľadáte informáciu o protézach…

Vieme, že krátko po amputácii hrá čas veľmi dôležitú úlohu. Je nesmierne dôležité začať sa rehabilitovať tak skoro, ako sa len dá a začať sa pripravovať na prvú, tzv. privykaciu protézu. K tomu je potrebné získať správne informácie a porozumieť tomu, čo človeka čaká a s čím sa bude musieť popasovať. Pre takéto rozdelenie sme sa rozhodli, aby sme vám uľahčili hľadanie presne toho, čo potrebujete a vtedy, kedy to potrebujete. Ako všetko, čo človek chce urobiť poriadne, ani vytvoriť naozaj dobrý portál o protézach nie je ľahké. Aj keď sme urobili to najlepšie, čo sme mohli, tak sa mohlo stať, že nám niečo uniklo, ale na kontrolách a opravách vždy intenzívne pracujeme a veríme, že sa preto žiadna chybička nezdrží dlho. Budeme veľmi radi, ak nám napíšete, čo si o tom myslíte, alebo čo by sa dalo urobiť lepšie, prípadne inak.

Už sa to narodilo :)

Čo môžete nájsť na stránkach mojaproteza.sk

Stránky mojaproteza.sk sú štrukturované do štyroch hlavných oddelení:

Pre čerstvo amputovaných

Možno si kladiete otázky ako sú napríklad: „Amputácia – a čo teraz? Kto sú všetci tí ľudia okolo mňa?  Ako to majú medzi sebou rozdelené a kto je profesionálom v akej oblasti, aby som sa mohla/mohol opýtať správnej osoby? Ako prebieha vybavenie protézou a čo ma teraz čaká? Čo sú to tie stupne aktivity a prečo sú dôležité?“ Toto rozhodne nie sú témy na bežné posedenie s priateľmi v piatok večer a málokto sa s niečím takým stretne pred amputáciou. Po amputácii sú to však úplne základné otázky a položí si ich snáď naozaj každý. Odpovede na ne vám pomôže nájsť táto sekcia a možno vám pomôže aj minimalizovať trápenie a frustráciu z toho, keď človek nemá jasnú predstavu, čo sa to vlastne deje a čomu presne čelí. Vie len, že je to dôležité…

…začínam s prvou protézou

 Všetky začiatky sú ťažké. Ako deťom nám trvalo celé roky, kým sme sa naučili poriadne chodiť a aj potom sa nám občas stalo, že sme zakopli, alebo nesprávne došliapli. Žiadna končatina nechodí sama, chodí len podľa toho, ako chodíme My. Občas je až zarážajúce, ako univerzálne toto tvrdenie platí, ale v každom prípade už viac než 100 rokov vieme, že sa to dá „rozchodiť“. Chce to porozumenie a cvik. Veľa cviku… V tejto sekcii sa dozvieme, ako porozumieť svojej protéze – z čoho sa skladá a akú má mať konfiguráciu. V sérii článkov o základných cvičeniach sa tiež oboznámime s tréningom stability a rovnováhy na protéze a v neposlednom rade si prejdeme aj školou chôdze.

Pár viet dozadu som písal, že sme sa ako deti učili chodiť celé roky, ale spomeniete si ešte, ako ľahko sa z toho následne stávala samozrejmosť? To je v poriadku. Presne to by skutočne mala chôdza byť. Aj tieto cvičenia môžu byť namáhavé a možno ich budete vnímať ako drinu, ale pamätajme, že cvičenie robí z ťažkých vecí ľahké a z ľahkých vecí samozrejmé. A práve ovládnutie samozrejmostí nám dovoľuje sústrediť sa na cestu správnym smerom a dosiahnuť ďalšie (zatiaľ ešte) nesamozrejmé ciele. Táto sekcia si kladie za svoj cieľ vám túto cestu maximálne uľahčiť a pomáhať vám na nej. Dajte si šancu. Stojí to za to…

Život s protézou

Život s protézou má svoje špecifiká. Úplne rovnako, ako život bez protézy. Presne o tom je aj táto sekcia. Skrátka všetci občas potrebujeme inšpiráciu a nejde len o to, že vám umelé koleno umožní otočiť si nohu tak, aby vám vytvorila malý stojanček na kávu, čo vám biologické koleno nedovolí (obľúbená kratochvíľa mnohých pacientov v parku na lavičkách, alebo v bare). Ide aj o to, že s protézou sa dá robiť veľa činností, ktoré by na prvý pohľad človeku nenapadli. Ako si s tým poradili iní a čo ich kam priviedlo, to môžete nájsť práve v tejto sekcii. Ak by ste tu nenašli to, čo ste hľadali, alebo by to vo vás vyvolalo nejakú otázku, neváhajte a napíšte nám do kontaktného formulára nachádzajúceho sa tiež v tejto sekcii. Budeme radi, že vám môžeme poskytnúť ešte presnejšie informácie. Veď je to tam predsa len celé pre vás. Nebola by škoda to nevyužiť?

Otto Bock Slovakia

Jedná sa o odbornejšie ladenú sekciu. Nájdete tu bližšie informácie o firme Otto Bock, ktorá za celým týmto projektom stojí a tiež oddelenie pre ortopedických technikov, kde môžete získať potrebné technické informácie, prezrieť si brožúry a prospekty k protézam a ich komponentom a v neposlednom rade je tam tiež archív protetických minimagov od roku 2020. Nachádza sa tu podpora pre zavedenie nového európskeho nariadenia MDR do firemnej praxe.

Podanie ruky bebionic

Zostávame spojení

Neuroorto.skmojaproteza.sk zostávajú súčasťou jedného tímu. Ak napíšete otázku o protézach na neuroorto.sk, dostanete odpoveď z mojaprotéza.sk a ak o ortézach na mojaprotéza.sk, tak naopak. Tešíme sa, že sa teraz oveľa ľahšie môžu dostať dôležité informácie k správnym ľuďom v správny čas.  

Najväčšie svetové hnutie za diverzitu začína

Podporujeme kampaň WeThe15

Ottobock podporuje #WeThe15 kampaň

Asi 15% svetovej populácie žije so zdravotným znevýhodnením. Zabezpečiť, aby hlasy týchto 1,2 miliardy ľudí boli vypočuté je cieľom kampane #WeThe15. V priebehu nasledujúcich desiatich rokov plánuje táto kampaň prerásť do najväčšieho svetového hnutia za ľudské práva a diverzitu. Ottobock bude pracovať ruku v ruke s medzinárodnými organizáciami zo sveta obchodu, politiky, kultúry a športu na boji proti diskriminácii a za započatie zmien, ktoré umožnia ľuďom so zdravotným znevýhodnením užívať si plno hodnotnejší a inkluzívnejší život. Ďalší partneri kampane zahŕňajú European Commission, UNESCO, UN Human Rights a World Health Organisation.

Pri príležitosti spustenia kampane bolo 80 ikonických pamiatok po celom svete zahalených svetlom fialovej farby – od Niagarských vodopádov v USA až po Eiffelovu vežu vo Francúzku. Fialová je oficiálnou farbou hnutia. Do akcie sa zapojil aj Ottobock. V Berlíne spoločnosť rozsvietila Vedecké centrum a komín na mieste bývalého pivovaru Bötzow (dnes sídla laboratória Ottobock Future Lab). V Duderstadte už fialovo svieti aj sídlo spoločnosti.

„Rozmanitosť je v našej DNA.“ Našim poslaním je zlepšovať kvalitu života našich užívateľov. Preto nás teší, že môžeme podporiť kampaň #WeThe15-okrem iniciatívy „The Valuable 500“ a nášho záväzku voči paralympijským hrám, “vysvetľuje generálny riaditeľ Philipp Schulte-Noelle.

Paralympijské hry, ktoré sa (24. augusta) začali v Tokiu, poslúžili, tiež, ako začiatok hnutia #WeThe15. Medzinárodný paralympijský výbor, Nadácia hier Invictus, Špeciálne olympijské hry a ICSD (Medzinárodný výbor športu pre nepočujúcich) tu spojili svoje sily vôbec po prvý raz. Ich spoločným cieľom je využiť paralympijské hry na upozornenie verejnosti na postavenie ľudí so zdravotným znevýhodnením v spoločnosti, a tým zlepšiť kvalitu ich života.

Spoločnosť Ottobock už viac ako tri desaťročia proaktívne podporuje paralympijské športy, ako poskytovateľ technických služieb. Spoločnosť prevádzkuje strediská technických opravovní na mieste, kde si športovci môžu nechať bezplatne udržiavať a opravovať vybavenie pred súťažami a počas nich. „Paralympijské hry podčiarkujú skutočný význam športu. Keď športovci veria v seba, sú oduševnení a motivovaní, môžu dosiahnuť čokoľvek. Tento postoj by sme mali internalizovať aj pre svoj každodenný život,“ hovorí Georgia Näder, štvrtá generácia, ktorá zastupuje rodinu majiteľa v dozornej rade.

Na základe tlačovej správy spoločnosti Ottobock

Modernizujeme a hľadáme rovnováhu

Možno ani vám neuniklo, že sme pozmenili niektoré vizuálne prvky našej stránky. Povedali sme si, že ako ide čas, tak sa mení aj to ako pristupujeme obsahu na internete a už by sa patrilo posunúť sa o trošku hlbšie do 21. storočia. Preto sme pre vás pripravili nový slider na stránke, upravili menu a pridali odkaz na videá z nášho YouTube-ého kanála. V budúcom týždni pre vás ešte doladíme menu a zladíme ho s konkrétnymi článkami, aby sme získali rovnováhu obsahu a dostupnosti. Sekcia o protézach sa celá presúva na náš partnerský web mojaproteza.sk. … a stále to nie je všetko! Len to chce čas. Ďakujeme vám za trpezlivosť a priazeň stránkam neuroorto.sk a veríme, že tu pre vás vytvoríme pekné miesto, pre získavanie nových informácii, alebo aj relax k rannej, či poobednej kávičke.

Vaše neuroorto.sk

Vyšiel už druhý Human Mobility Spravodaj od firmy Ottobock

Titukla druheho Spravodaja

„Veľmi si vážime skutočnosť, že naša spolupráca sa teraz
ešte viac zintenzívnila práve s vami, zástupcami
odbornej verejnosti, obchodnými partnermi a v
neposlednom rade aj s našimi zdravotne
znevýhodnenými spoluobčanmi.“

V poradí už druhé vydanie Human Mobility Spravodaja podtrhuje odhodlanie ľudí od Ottobocka tu byť pre svojich pacientov, obchodných partnerov a zároveň aj odbornú verejnosť, ktorej záleží na tom, aby tento odbor neupadal v tejto komplikovanej dobe. S novým číslom prichádza aj mierna zmena vzhľadu a Spravodaj je teraz prehľadnejší, ľahšie sa číta a máme za to, že viac lahodí oku čitateľa. Veríme, že aj toto číslo si nájde cestu do vašej elektronickej knižnice a prinesie vám nové informácie, radosť z poznania a príjemné čítanie… Poďme spolu nahliadnuť do aktuálneho vydania Spravodaja a zistime, čo prináša vo svojej aktuálnej podobe.

Wingus na pokračovanie

V tomto čísle pokračuje predstavenie nového elektrického vozíka Wingus. Je to tak povediac vozík ľahkého kalibru, ale za to s veľkým srdcom, prekvapujúco dobrými parametrami a úžasnou myšlienkou. Tento nováčik dokonca dostal veľmi zaujímavú uvádzaciu cenu a rozhodne stojí za pozornosť.

Bezpečný a zábavný BRAVOracer

BRAVOracer je vozík, ktorý je určený najmä deťom a dokáže byť zodpovedným partnerom aj dobrým kamarátom. Jeho robustná a zároveň dobre vyvážená konštrukcia, umožňuje deťom venovať všetku sústredenosť na hru, alebo si len užívať pohyb, zatiaľ čo sa vozík s úplnou samozrejmosťou chová stabilne a predvídateľne. Zdravotná poisťovňa ho plne hradí a určite stojí za vašu pozornosť. Nie len pre svoj pekný dizajn a nízku váhu…

Záverom

Musíme sa priznať, že sme na neuroorto naozaj radi, že sa chlapci a dievčatá z Human Mobility a Ortotiky rozhodli pokračovať vo vydávaní svojho Spravodaja. Síce sme si načrtli, čo v aktuálnom čísle môžete čakať, ale všetko sa nám sem samozrejme nezmestilo. Nové číslo Human Mobility Spravodaja je plné zaujímavých informácií a praktických rád. Určite nepremeškajte možnosť si zasúťažiť o praktické púzdro na mobilný telefón. Májový Human Mobility Spravodaj si môžete vo formáte PDF stiahnuť aj priamo u nás na odkaze nižšie

Menej bolesti, viac života!

Agilium Reactive

Na liečbu artrózy kolena – Agilium Reactive

Artróza je najbežnejším ochorením kĺbov na celom svete. Ako obyvateľstvo starne, počet postihnutých sa zvyšuje. Agilium Reactive môže pomôcť zmierniť bolesť, spôsobenú artrózou kolena. Práve v každodenných situáciách sú používatelia vďační za úľavu, ktorú ortéza poskytuje.

Agilium Reactive je obzvlášť ľahká ortéza, ktorá sa pohodlne nosí. Pohodlie nositeľa zvyšuje najmä inovatívna technológia zapínania lýtkového popruhu, ktorý môžu používatelia uvoľniť stlačením gombíka, aby sa znížila kompresia pri sadaní.

Používatelia pri sadaní často pociťujú nepríjemný tlak z ortézy. Agilium Reactive ponúka riešenie a to vďaka pružinovému systému kedy sa dá popruh uvoľniť stlačením gombíka a opäť zatiahnuť niekoľkými otočeniami.

Menej bolesti

S touto ortézou môžete ľahko zvládnuť svoj každodenný život, pretože umožňuje zmierniť bolesť.

Vhodná na každodenné použitie

Je veľmi ľahká a vďaka svojej stenčenej konštrukcii ju možno nenápadne nosiť pod oblečením. Vďaka tomu je sotva viditeľná.

NOVINKA! Začal vychádzať prvý Human Mobility Spravodaj od firmy Ottobock

„Milí priatelia spoločnosti Ottobock,
Je pre nás veľkým potešením, že napriek ťažkým časom
pandémie sa vám môžeme prihovoriť prostredníctvom
nášho „elektronického spravodaja“. „

Týmito slovami začína prvé vydanie nového Human Mobility Spravodaja. Jedná sa o E-mailový newsletter spoločnosti Ottobock, ktorého úlohou bude predovšetkým prinášať novinky zo sveta vozíčkov a ortopedických pomôcok a života s nimi. Je úžasné, že aj napriek naozaj ťažkej dobe, kedy firmy bežne škrtajú výdaje a rušia všetko možné, čo je bez priameho vzťahu k ziskom, sa ľudia z Mobility Solutions v Ottobocku rozhodli priviesť do života projekt čisto pre ľudí. V našich končinách sa jedná o čím ďalej, tým vzácnejší úkaz a preto veríme, že si zaslúži vašu pozornosť a neuroorto.sk pri tom nemôže chýbať. Poďme sa pozrieť na to, čo v tomto pamätnom, prvom čísle môžeme nájsť.

Čo vie múdry vozičkár?

Výber vozíka rozhodne nie je jednoduchá záležitosť a človek by ju v žiadnom prípade nemal podceniť. Nie je vozíček, ako vozíček a svoje o tom vie aj Peter Reinhardt. Jeden z najskúsenejších profesionálov vo svojom odbore nám poradí, aký vozík je pre vás najvhodnejší, čomu je dobré venovať zvláštnu pozornosť a na čo si dať pozor, aby nás vozíček nenechal v štichu.

Predstavenie nového elektrického vozíka Wingus

Wingus je pohodlný a spoľahlivý elektrický invalidný vozík s pohonom zadných kolies, ktorý je rovnako vhodný na vnútorné aj vonkajšie použitie. Tento kompaktný a dobre ovládateľný model sa vyznačuje inovatívnou a odolnou konštrukciou rámu s vysokým komfortom jazdy. Wingus je spojením nemeckej spoľahlivosti a funkčnosti s atraktívnym minimalistickým dizajnom a my sa nemôžeme dočkať až si ho aj na stránkach neuroorto.sk bližšie predstavíme.

Avantgarde Ti 8,9 – DS – DV

Jedná sa o aktívny vozík, špeciálne upravený na mieru a plne hradený zdravotnou poisťovňou. Je to jeden z najúpešnejších modelov značky Ottobock a musíme priznať, že plným právom. Mali sme to šťastie, že sa tento vozík sa dostal aj na neuroorto.sk a my sme si ho mohli v októbri minulého roku predstaviť v dvoch článkoch. Sme veľmi radi, že si našiel miesto aj v Human Mobility Spravodaji. Tento model si to naozaj zaslúži.

Veľká súťaž o balíček reklamných predmetov

V každom správnom spravodaji samozrejme nemôže chýbať ani súťaž. Stačí zodpovedať pár, súťažných otázok a ocitnete sa v hre o balíček reklamných predmetov od firmy Ottobock. Nepremeškajte príležitosť sa prihlásiť do súťaže pred 15.4.2021. Otázky sú pomerne nenáročné a zvládne ich každý, kto má pripojenie na internet a chuť si trochu zasúťažiť.

Predstavenie Neuro Orthotics Center

Ako sme písali už v úvode, tak pri tejto príležitosti Neuroorthotics center nemôže chýbať. V článku sa dozviete, čo je to Neuroorthotics center, aká je myšlienka, ktorá stojí na pozadí, za vznikom tejto iniciatívy. Kde sa nachádza klientske poradenské centrum a kontakt pre objednanie na konzultáciu.

Sekcia kontaktujte nás

Nakoniec je dobrým zvykom nechať na seba kontakt a ani v tomto prípade tomu nie je inak. Nachádzajú sa tu kontakty na všetkých dôležitých ľudí, na ktorých sa môžete s dôverou obrátiť. Všetci sú to ostrieľaní profesionáli, ktorí už pomohli veľkému počtu ľudí s najrôznejšími klinickými obrazmi.

Avantgarde XXL2

Avantgarde XXL2 je aktívny vozík so zvýšenou nosnosťou a je plne hradený zdravotnou poisťovňou. Jedná sa o odľahčenú konštrukciu s hliníkovým rámom. Torznú tuhosť tohto vozíka zaisťuje dvojitý kríž, vďaka ktorému je Avantgarde XXL 2 stabilný aj pri zaťažení až do 180 kg.

Avantgarde XXL

Vozík Avantgarde XXL2 je možné objednať v až 15-tich farebných vyhotoveniach. Komorové ráfiky zadných kolies sú zosilnené, aby si dokázali bez problémov poradiť aj pri zaťažení 180 kg. Zadné kolesá sú vybavené rýchloupínacou osou.

Chrbtový stabilizátor

Chrbtový stabilizátor Avantgarde XXL2

Zadný stabilizátor je veľmi vhodný pre väčšie šírky sedu. Z jednej strany je tento stabilizátor sklápateľný a preto možnosť zložiť vozík je zachovaná.

Bubnové brzdy pre asistenciu

Bubnové brzdy vozíka Avantgarde XXL2

Bubnové brzdy pre doprovod pomáhajú pribrzďovať vozík pri jazde z kopca. Tiež umožňujú zabezpečiť vozík proti samovoľnému pohybu.

Individuálne bočné panely

Individualne bočné panely vozíka Avantgarde XXL2

Je možné použiť bočné panely s asymetrickou lakťovou opierkou, keď sa vyžaduje iba jednobodová podpora predlaktia.

Transportné kolieska

Transportné kolieska vozíka Avantgarde XXL2

Transportné kolieska slúžia k prejazdom úzkych priechodov bez zadných kolies, ako sú dvere výťahov, alebo kúpeľne.

Koliesko proti preklopeniu

Koliesko proti preklopeniu vozíka Avantgarde XXL2

Robustný design kolieska proti preklopeniu spoľahlivo bráni prevráteniu mechanického vozíka a vďaka otočnému mechanizmu je možné ho kedykoľvek pohodlne odklopiť nožným ovládaním.

Hliníkové podnožky

Podnožky vozíka Avantgarde XXL2

Segmentované hliníkové podnožky sú pri používaní centrálne uzamknuté, čo ďalej zvyšuje stabilitu predného rámu.

Vysoká variabilita

Avantgarde XXL sa podobne, ako ostatné vozíky značky ottobock, vyznačuje vysokou mierou variability a ponúka nepreberné množstvo možností nastavenia a prispôsobení potrebám konkrétneho pacienta. Za všetky spomeňme aspoň tie hlavné:

 • Rúčky pre doprovod
 • Rôzne typy opierok na ruky
 • Bezpečnostný pás
 • Terapeutický stolík
 • Brzdy s možnosťou predĺženia
 • Brzda pre obsluhu (bubnová brzda)
 • Zadné kolesá s rýchloupínaním
 • Rôzne typy úchopových obručí
 • Výber z krytov kolies
 • Držiak barlí
 • Koliesko proti preklopeniu
 • Transportné kolesá
 • Rôzne varianty podnožiek
Avantgarde XXL

Technické údaje

Šírka sedu460 – 620 mm
Hĺbka sedu400 – 560 mm
Výška sedu, predná/zadná460 – 530/410 – 530 mm
Celková šírka vozíka695 – 850 mm
Celková dĺžka vozíka790 – 1140 mm
Výška700 – 1035 mm
Šírka v zloženom staveod 320 mm
Dĺžka predkolenia320 – 510 mm
Maximálna nosnosť180 kg
Váhapribližne 17 kg (Podľa výbavy)