Ottobock podporuje #WeThe15 kampaň

Asi 15% svetovej populácie žije so zdravotným znevýhodnením. Zabezpečiť, aby hlasy týchto 1,2 miliardy ľudí boli vypočuté je cieľom kampane #WeThe15. V priebehu nasledujúcich desiatich rokov plánuje táto kampaň prerásť do najväčšieho svetového hnutia za ľudské práva a diverzitu. Ottobock bude pracovať ruku v ruke s medzinárodnými organizáciami zo sveta obchodu, politiky, kultúry a športu na boji proti diskriminácii a za započatie zmien, ktoré umožnia ľuďom so zdravotným znevýhodnením užívať si plno hodnotnejší a inkluzívnejší život. Ďalší partneri kampane zahŕňajú European Commission, UNESCO, UN Human Rights a World Health Organisation.

Pri príležitosti spustenia kampane bolo 80 ikonických pamiatok po celom svete zahalených svetlom fialovej farby – od Niagarských vodopádov v USA až po Eiffelovu vežu vo Francúzku. Fialová je oficiálnou farbou hnutia. Do akcie sa zapojil aj Ottobock. V Berlíne spoločnosť rozsvietila Vedecké centrum a komín na mieste bývalého pivovaru Bötzow (dnes sídla laboratória Ottobock Future Lab). V Duderstadte už fialovo svieti aj sídlo spoločnosti.

„Rozmanitosť je v našej DNA.“ Našim poslaním je zlepšovať kvalitu života našich užívateľov. Preto nás teší, že môžeme podporiť kampaň #WeThe15-okrem iniciatívy „The Valuable 500“ a nášho záväzku voči paralympijským hrám, “vysvetľuje generálny riaditeľ Philipp Schulte-Noelle.

Paralympijské hry, ktoré sa (24. augusta) začali v Tokiu, poslúžili, tiež, ako začiatok hnutia #WeThe15. Medzinárodný paralympijský výbor, Nadácia hier Invictus, Špeciálne olympijské hry a ICSD (Medzinárodný výbor športu pre nepočujúcich) tu spojili svoje sily vôbec po prvý raz. Ich spoločným cieľom je využiť paralympijské hry na upozornenie verejnosti na postavenie ľudí so zdravotným znevýhodnením v spoločnosti, a tým zlepšiť kvalitu ich života.

Spoločnosť Ottobock už viac ako tri desaťročia proaktívne podporuje paralympijské športy, ako poskytovateľ technických služieb. Spoločnosť prevádzkuje strediská technických opravovní na mieste, kde si športovci môžu nechať bezplatne udržiavať a opravovať vybavenie pred súťažami a počas nich. „Paralympijské hry podčiarkujú skutočný význam športu. Keď športovci veria v seba, sú oduševnení a motivovaní, môžu dosiahnuť čokoľvek. Tento postoj by sme mali internalizovať aj pre svoj každodenný život,“ hovorí Georgia Näder, štvrtá generácia, ktorá zastupuje rodinu majiteľa v dozornej rade.

Na základe tlačovej správy spoločnosti Ottobock